Як визначитися з професією/заняттям по життю?

Для людини, яка не знає куди пливе, немає попутного вітру
  – давньогрецький вислів

На щастя зараз навколо вистачає курсів, тренінгів, матеріалів для самоосвіти і особистісного розвитку. Здавалося б все просто – бери читай що подобається. Вчись сам, або в численних закладах, або просто з дому через Інтернет. Та як бути коли після N-го проходження якихось курсів чи освоєння чергового самовчителя, ти раптом розумієш що робиш щось не те і не так. Що ти просто рухаєшся не туди і не маєш вірної цілі.

Здається мені що з подібною ситуацією стикається кожна молода людина. Не став винятком і я. Розібратися з цим мені допомогла робота над собою, розумні книги і люди яких я зустрічав.

Частину цього досвіду я опишу нижче.

Щодо книг, раджу прочитати чи хоча б подивитися презентацію цієї книги С. Кові.

Саме в ній я знайшов геніальну в своїй простоті концепцію: замість того щоб кидатися від техніки до техніки щодо того як думати, як говорити, як поводитися щоб продати себе якнайдорожче і т. ін. – потрібно просто пройти шлях до самовизначення, зрозуміти, що для тебе головне. Визначити і усвідомити свої переваги для того щоб ефективно жити.

Пройти цей шлях можна прямо зараз на сайті kariera.in.ua слідуючи простому алгоритму. Особисто я після Тесту Дж. Голланда для визначення професiйних типiв особистостi був трохи шокований, а було чого – виявляється моє поточне заняття прямо протилежне тим, до яких схильний мій тип особистості.