Як ставити цілі, коли ви поняття не маєте чого ви хочете

Ви вже мабуть чули про важливість постановки цілей? Так, ми всі про це знаємо. Ви певно також чули, що люди, які записали свої цілі швидше досягають успіху, і ви навіть могли прочитати все про досягнення амбітних цілей.

Проблема в тому, ви не маєте будь-якої амбіційної цілі. У вас немає жодної цілі. Ви не зовсім впевнені, що ви хочете від життя – можливо, це щось трохи більше, ніж те, що ви маєте зараз, але кожен раз при спробі скласти список своїх цілей ви впираєтесь лобом в глуху стіну.

Ось мої чотири способи для визначення цілей, які ви дійсно хочете.

 1. Перегляньте свої уявлення про те, що означає “Ціль”.

Ми часто думаємо, що “мета” повинна бути чимось великим. Може бути, у вас створюється враження, що цілі повинні бути лише відносно грошей, успіху або чимось, що визначено суспільством.

Розслабтеся! “Ціль” є просто тим, що ви хотіли б зробити чи досягти. Це може бути покупка будинку чи автомобіля, так, але це також може бути чимось, що не має значення для нікого в світі, крім вас – можливо, ваша мета навчитися пекти торти так добре, як це робила ваша бабуся.

Цілі – це не те, що ви відчуваєте, що ви “повинні” це зробити, і будь-який хороший тренер буде направляти вас від цілей, які були накладені на вас іншими людьми.

2. Почніть з того, що вам приносить задоволення.

У всіх нас є природні інтереси і пристрасті – те, що від чого ми дійсно отримуємо задоволення (хоча наші друзі і сім’я можуть бути приголомшені від цього). Можливо, ви дуже любите все, що стосується футболу. Можливо, вам дійсно подобається грати на тромбоні. Це може бути що завгодно!

 Напишіть список з п’яти або десяти речей, які вам дійсно подобається. Чи є там ціль, похована в одному з них? Може бути, у вас завжди було бажання тренувати молодшу лігу. Може бути, ви дійсно хотіли б грати на тромбоні перед аудиторією (навіть якщо ця ідея трохи лякає вас).

Які цілі постають з Ваших інтересів? Як можуть ваші хобі стати частиною чогось більшого і більш значимого у вашому житті?

Якщо це не працює … Подумайте, що ви не хочете
Можливо, вам доведеться дуже важко зрозуміти, чого ви хочете від життя. Можливо, ваші інтереси і захоплення, здається, не ведуть до будь-якої фактичної мети. В цьому випадку, спробуйте написати список речей, які ви не хочете. Це може бути щось на кшталт:

  • Я не хочу мати надмірну вагу
  • Я не хочу прожити життя без сенсу
  • Я не хочу поганих відносин зі своїм партнером (сім’я / діти / і т.д.)
  • Я не хочу працювати в роботі, яку я ненавиджу

Запишіть все, що приходить в голову. Тепер переверніть записане, щоб знайти свої цілі! Наприклад, наведений вище список може стати таким:

  • Я хочу досягти і підтримувати здорову вагу
  • Я хочу мати осмислене життя
  • Я хочу хороших відносин з моїм партнером (сім’я / діти / і т.д.)
  • Я хочу працювати на роботі, яку я люблю
4. Розглянемо ключові сфери життя

 У великій книзі, «Принципи успіху», Джек Кенфілд розповідає про те, що є сім областей, де ви повинні розглянути питання про встановлення мети, і ось список цих областей:
Фінанси
Робота/кар’єра
Фізичне здоров’я
Відносини
Особистий розвиток
Спільнота

5. Якщо ви все ще застрягли в ціле покладанні, пройдіть через ці сім ключових областей.

Чи є у вас відчуття, що будь-який з них відсутній або поза балансом у вашому житті? Чи є які-небудь конкретні цілі чи амбіції що спадає на думку?

Для вас може бути корисною вправою записати рахунок, як ви відчуваєте себе в кожній з областей (від 0 до 10, де 0 означає “жахливо” і 10 “ідеально”). Подивіться на ті області, де ваш рахунок низький. Що б ви могли зробити, щоб підняти цей рахунок? Які цілі ви могли б встановити?

 Ви боретеся з встановленням цілей, які сповнені сенсу для вас? Які ваші поточні цілі (якщо такі є) і що спонукало встановити їх для вас?

Переклад з англ. статті Алі Хейл “How to Set Goals When You Have No Idea What You Want”,  9/01/2009. Алі – професійна письменниця і блогер: Aliventures.com