Як підготуватись до іспиту для отримання Сертифікату про знання чеської мови?

Раніше я вже писав про те як вивчити чеську мову самостійно. Ключовим питанням її вивчення є ціль, для чого власне вам потрібна чеська. Якщо ви вже визначились і у вас все серйозно, ви хочете отримати право на постійне проживання чи освіту в Чехії, то ця стаття для вас. В ній я спробую коротко і по суті розповісти як підготуватись до іспиту для отримання Сертифікату про знання чеської мови.

Нагадаю, наявність цього сертифікату є однією з передумов для подачі документів на отримання дозволу на постійне проживання в ЧР. До того ж, знаючи чеську і маючи сертифікат який це підтверджує, ви маєте право навчатись в Чехії безкоштовно. Не погано, погодьтесь!

Отже, в мене гарна новина – підготовка до здачі дуже проста і безкоштовна. Але є одне але), вам доведеться взяти себе в руки і присвятити певний час для самостійного освоєння програми підготовки.

Підготовка

Для початку освоєння програми підготовки до іспиту для отримання Сертифікату про знання чеської мови, бажано вже мати хоча б ази чеської. Це не так і складно, можливо вам підійде шлях описаний в попередній статті про вивчення чеської. Проте, ви можете зайнятись цим самостійно. Також в Україні діють курси чеської, які допоможуть вам хоч якось зорієнтуватись в новій для вас мові.

Навчальні матеріали

Всі необхідні матеріали: підручники, додаткова інформація доступні в мережі для вільного доступу. Раджу вам самостійно відвідати офіційний сайт, створений для підготовки до іспиту: cestina-pro-cizince.cz.
На ньому розміщено

Алгоритм для успішної здачі іспиту на отримання Сертифікату

Він полягає в наступному:
1. Спробуйте скласти Інтерактивний модельний іспит з чеської мови!

Ви можете знайти його на головній сторінці, в правій верхній частині або в меню зліва. Йдеться про найнижчий рівень – про так званий рівень А1.

1А.

Якщо ви успішно склали Інтерактивний модельний іспит,

2. Тоді Ви можете записатися на іспит з чеської мови для постійного проживання в ЧР в будь-якому з вибраних навчальних закладів зі Списку, наведеного на оф. сайті.

.
Ви не склали Інтерактивний модельний іспит?

Тоді Ви можете готуватись до іспиту:

 • самі, за допомогою вчителя (ним може бути хтось із родини). Тут, як то кажуть, шукайте і знайдете.
 • на мовних курсах. В Україні є доволі багато мовних курсів іноземних мов. В статті за цим посиланням ви знайдете рекомендації як їх обрати. Хочу порекомендувати курси при чеському центрі, адже це офіційна установа. Там можна отримати знання “з перших уст”, є бібліотека.

Перед іспитом ознайомтеся з брошуркою з модельною версією іспиту і з підручником «Підготуйтеся з нами до іспиту з чеської мови для постійного проживання в Чеській Республіці» (чеською «Připravte se s námi na zkoušku z českého jazyka pro trvalý pobyt v ČR»). Більше інформації – у секції Посібник на оф. сайті.

Загальні рекомендації

При підготовці до іспиту Вам також допоможуть:

 • Методика підготовки до іспиту з чеської мови для осіб, які подали заяви про надання дозволу на постійне проживання (рівень А1),
 • доступні підручники, рекомендовані авторами Методики підготовки до іспиту з чеської мови для осіб, які подали заяви про надання дозволу на постійне проживання (рівень А1).

Інтерактивний посібник по підготовці, разом з дисками можна звантажити з оф. сайту за цим посиланням: http://cestina-pro-cizince.cz/index.php?p=nova-prirucka&hl=uk_UA

kurs_ceska

Здача екзамену

По завершенні підготовки і успішної здачі пробного інтерактивного тестування ви можете спробувати здати іспит. Інформацію про те де і коли це можна зробити розміщено  на оф. сайті cestina-pro-cizince.cz

Удачі вам!

p.s. Сподобалась стаття, чи була вона корисною? Не соромся, поділись з друзями або постав “Подобається”, якщо так!
Кнопки внизу статті)

 • Pingback: Як вивчити чеську самостійно? | Живо.in.ua()

 • Саша

  А можна быльш докладніше про безкоштовне навчання в Чехії, будь ласка, тому як не знайшов про це у посиланнях зі статті

  • Вітаю! На жаль не маю практичного досвіду на цю тему(: Але впевнений, гугл знає!!! Успіхів!

  • Наталя

   звісно є програми Мінстерства освіти науки і спорту ЧР на бесплатне навчання, переважно на технічні спеціальності виділяються гранти. Щодо літніх шкіл чи можливості бесплатних експрес-курсів, то чехи також надають можливість, але всі документи треба спершу подавати на наше МОН, і там вирішують кого відправляти…..тому не все так прозоро як хотілося б…;) АЛе можливості спробувати є завжди!