Як вивчити польську мову самостійно онлайн

Вивчити польську самостійно можна. Про це і буде ця стаття.

Певно ви переглянули, або ще будете десь дивитись статті з купою порад і посилань на корисні ресурси. Все для того ЯК вивчити польську. Що ж, тут буде трохи не так. Після вивчення кількох іноземних стає зрозуміло одне – варто в першу чергу визначити для себе ДЛЯ ЧОГО вивчати іноземну: польську чи іншу. Все інше – деталі.

Отже, якщо маєте на меті пройти атестацію і офіційно підтвердити свої знання польської для вступу до польського ВУЗу, чи вам раптом схочете стати поляком, а не українцем, як ваші батьки, і отримати карту поляка. То будьте рішучі – підіть на курси, купіть заняття в онлайні. Пошукайте також онлайн курси по за назвою потрібного вам сертифіката. Пройдіть їх, здайте екзамени і ви з потрібним сертифікатом.

Ну, а як вам просто для себе треба вивчити польську самостійно онлайн, то це дуже просто. Бажання у вас є, треба лише оточити себе всім що зробить невідворотним наближення моменту вашого оволодіння польською мовою. Що значить знайти підручник, фільми, аудіодиски, співрозмовників – все польською мовою. І вперед, рівними, постійними гребками по 30-40 хв. щодня, вперед до цілі. Та спершу побачте для себе цю ціль: зрозумійте якого рівня польська і для чого вам потрібна? Для побутового спілкування? Для подорожей? Для навчання? І вже від цього будуйте і плануйте своє навчання.

А зараз практична частина. Коротко і по суті про те, що допоможе вам вивчити польську мову самостійно онлайн і вдома.

Словник/перекладач

Ні, це не просто про словник-книгу, знаєте, якими користуються в школі на англійській. Зараз будь-який телефон з Андроїдом (чи будь-якою іншої операційною системою) можна перетворити в повноцінний перекладач з будь-якої мови. Все працюватиме без Інтернету. Як це зробити читайте тут: Контекстний перекладач для Android.

Втім, паперова книга-словник теж варіант. Головне щоб вам було де подивитись значення невідомого слова, оптимально, ще й зберегти його для повторення на вивченні.

Підручники і самовчителі польської мови

Їх все таки краще купити, але примірники для ознайомлення можна знайти через Гугл (пошук за Самовчитель польської вивів мене на як мінімум два: один на ex.ua, інший на сайті Польського дому). До речі, Польський дім – спеціальний культурний заклад, який підтримує польську культуру в Україні. Свого часу там були найбільш професійні і недорогі курси польської мови. Обов’язково поцікавтесь темою, на сайті ПД знайдеться багато корисних матеріалів для вивчення польської мови самостійно.

Кілька посилань: (копіюйте і вставте в браузер): ex.ua/74361100 (Самовчитель1), ex.ua/717014989903 (Самовчитель2) (Оновлення: матеріали видалили з сервера. Користайтесь пошуком на https://toloka.to за ключовими словами “Самовчитель польської мови”)

Курси польської мови в Інтернеті

Курси є на офіційному порталі вивчення польської E-polish.

Дивіться більше на polishonlinenow.com/ru/ — дуже змістовний сайт.

Спробуйте Е-курс польської на українському порталі PortEuropa. Там треба буде зареєструватись через свою ел. пошту. Вам будуть приходити уроки.

+не забувайте про онлайн глобальні сервіси для вивчення іноземних мов: Busuu, LiveMocha та інші. Більше про них, в нашій статті:  Найкращі сервіси для вивчення іноземних мов.

А потеревенити?

Живеш в Ямполі і там вдень з ліхтарем не знайти співрозмовника польською? Не біда, Інтернет і закордон тобі допоможуть. Знайти онлайн-співрозмовника можна через спеціальні сайти (більше про них в цій статті, хоч вона і про співрозмовників англійською, але підійде, механізм пошуку той же) і онлайн сервіси вивчення іноземних мов. Не соромтесь, у вас все вийде! Всі вчаться, і це нормально!

Також пошукайте, або організуйте в себе розмовний клуб. Ось тут ми написали як це зробити: Почати говорити іноземною мовою в Клубі мовного обміну (Language Exchange Club)

Цікавтесь польським

Дивіться польські фільми, тут ми написали де їх знайти. Слухайте польське радіо в Інтернеті (ось довжелезний їх перелік). Не забудьте і про подкасти: шукайте в Гугл polskie podcasty , обирайте що вам до вподоби.

Резюме

В цій статті дано лиш кілька загальних та в цілому очевидних) порад та ресурсів, що надіємось, допоможуть вам. Скористайтесь також порадами професійних вчителів. Ось, наприклад, дуже практична і корисна стаття по цій темі.

Ще наведемо тут такі слова дівчини, яка вже вивчила польську, та навчається в польському ВНЗ: «Кожен з Вас незабаром виявить те, що найкраще працює і підходить саме Вам. Ось цього і варто триматись та не лише у вивченні іноземної мови.

Володіння мовою, як і будь-яке вміння, можна вдосконалювати безкінечно, але для українців, опанувати польську на рівні, достатньому щоб порозумітись — цілком реально навіть у дуже короткий час. Головне — бажання, відкритість на не зовсім підручникові методи та трохи винахідливості :)» (її стаття «Кілька порад для тих, хто вивчає польську» тут).

Успіхів вам у навчанні!

polska_mova_promo