Вивчити німецьку мову самостійно онлайн – легко!

Ми продовжуємо публікувати для вас корисні статті, присвячені самостійному вивченню іноземних мов. Сьогоднішня стаття – про те, як легко і швидко вивчити німецьку мову за допомогою безкоштовних онлайн ресурсів.

Кожен з вас має свою мету, для чого потрібно вивчати німецьку. Це може бути або робота в Німеччині, або навчання чи туризм, або просте хобі. Як би там не було, важливо щоб ви чітко усвідомлювали цю мету для себе. А також мали уявлення який рівень володіння німецькою вам потрібен. Адже, якщо ви плануєте вивчати німецьку з метою подорожі (яка буде вже через місяць), то в такому випадку, мабуть, не варто вивчати німецьку мову за допомогою ресурсів, розрахованих на досконале опанування німецької мови через рік інтенсивних занять – краще скористатись експрес-курсом підготовки до подорожі.

Тому постійне бачення мети (ваше «Для чого вивчати німецьку мову?») і пам’ятання цілі (володіння німецькою на потрібному вам рівні) допоможе якнайшвидше та найлегше отримати потрібний результат.

З чого почати

З огляду на сказане, перш за все, при вивченні німецької, варто визначитись з вашим теперішнім рівнем німецької та майбутнім бажаним рівнем володіння. Це зробити відносно легко: просто перейдіть за одним з наведених нижче посилань та пройдіть онлайн тест. Результатом тесту буде ваш рівень володіння німецькою.

Знаючи свій поточний рівень німецької, на початок вивчення, ви зможете виміряти свій прогрес згодом, після певного періоду занять. Адже ви зможете пройти тестування пізніше і побачити як ви наблизились до своєї цілі.

Ознайомтесь з рівнями німецької та можливими сертифікатами на офіційному сайті Гете-Інституту в Києві (більше про інститут на вікі).

Щоб пройти онлайн тести на знання німецької, перейдіть за цими посиланнями (тестування доступне німецькою або англійською мовами):

Що ж, йдемо далі… Ми опишемо кілька ресурсів та практичних прийомів, які допоможуть вам навчатись легко і приємно.

Словник

Обов’язково налаштуйте перекладач (або словник) на своєму телефоні (або планшетнику) і комп’ютерному браузері. Перекладач, наприклад «Перекладач Гугл» (доступний в магазині додатків Андроїд) після встановлення і простого налаштування, дозволяє перекладати окремі слова і навіть фрагменти тексту без підключення до Інтернету. Повірте, це дуже зручно і корисно! Також згаданий додаток може розпізнавати вашу мову і перекладати сказані вами слова – бонус для тренування вимови.

Втім, паперовий словник теж підійде. Підійде навіть українсько-німецький розмовник, якщо вам потрібно вивчити основні фрази для подорожі.

Важливо мати з собою перекладач чи словник, бо це допоможе вам швидко знаходити потрібний переклад слова або тлучамення нової фрази. Вивчити німецьку без словника – ніяк(:

Навчальні додатки

В цій статті ми опишемо кілька корисних онлайн ресурсів для навчання німецької мови. Зверніть увагу, що більшість з них пропонують свої мобільні і комп’ютерні додатки для навчання. Це чудова можливість, тому рекомендуємо вам обов’язково встановити собі на Андроїд або іОС додаток того чи іншого навчального порталу. Це легко і зручно: таким чином ви зможете навчатись не тільки за комп’ютером при підключеному Інтернеті, а й в дорозі – з мобільного або планшетника, продовжуюючи свій прогрес у навчанні. При цьому, ваша навчальна практика між додатками буде синхронізуватись при підключенні до Інтернету.

Приклади таких навчальних додатків: від Гете-інституту (для отримання, просто введіть в Гугл “goethe institut app”) та програма для ПК, розроблена в англійському кембриджському університеті для вивчення базової німецької мови.

Підручники та самовчителі

Для вивчення німецької є дуже багато підручників англійською мовою. Наприклад, цей відкритий вікі-підручник  і ряд офіційних ресурсів: наприклад, Україномовний портал вивчення німецької мови Гете-Інтитуту.

Підручник чи самовчитель німецької надасть вам схему вивчення і буде слугувати довідником, який завжди під рукою. В ньому можна буде підглянути призабутий матеріал.

Певно, зручніше всього користуватись україномовними підручниками або українськими виданнями відомих підручників. І їх варто все-таки купити, а не просто звантажити. Не пожалійте вкласти трохи грошей в себе і свої знання! Підтримайте українські видання, адже видавати українською – не просто. До того ж, плата за підручник буде додатковою мотивацією щоб досягти свого – вивчити німецьку мову).

А щоб попередньо ознайомитись з українськими підручниками німецької мови, подивіться на торрент-толоці «Гуртом»: введіть корінь слова «німецьк» в поле «пошук» на сайті та виберіть потрібне. Ось наприклад, один з підручників: «Сьогодні як учора. Німецька для дітей та юнацтва» / Ред. В. А. Соколенко.

Те ж саме можна шукати на ex.ua чи іншому файлообміннику.

Навчальні онлайн курси

Для вивчення німецької можна легко знайти якісні онлайн курси. Це будуть як офіційні, розроблені за програмою поширення німецької мови курси, так і любительські, розроблені вчителями.

Нижче ми розглянемо деякі з них, ви оберіть ті, що вам найбільше підходять.

Навчальний портал від Німецької хвилі. Перевага його в тому, що він є офіційним ресурсом: його наповненням займається багато людей, матеріали постійно оновлюються. Тут є багато актуальних навчальних новин, подкастів та статей німецькою мовою про цікаві події. Матеріали подаються відсортовані курсами по рівнях. Просто оберіть курс за наступним рівнем після вашого поточного – і вперед!

Зверніть увагу, що там є розділ курсів багатьма мовами, в т.ч. українською та російською – перемикайтесь вгорі праворуч.

Блог вчительки німецької мови з Німеччини. Більшість матеріалів безкоштовна. Перевагою є те, що викладає людина, як а по-перше, має професійний досвід викладання, по-друге, німецькою володіє з дитинства.

Ресурс, який пропонує вивчення німецької у формі гри. Все просто: входите на ресурс за допомогою свого Фейсбук-аккаунта і починаєте грати! Навчання побудовано так, що вам потрібно буде виконувати різні ігрові завдання для проходження рівнів і набуття нових статусів

Для різноманітності, ось ще ресурс від англійського ВВС. Можливо спосіб і форма навчання підійдуть вам найбільше. Також ознайомтесь з австрійським навчальний ресурс.

Фільми і серіали з субтитрами – читайте в статті «Де дивитись німецькі фільми і серіали онлайн із субтитрами?»

Подкасти і радіо

«Deutsch lernen mit Podcasts» від Німецької хвилі (там є дуже багато матеріалів для навчання – спробуйте пошукати).

Для тренування сприйняття на слух німецької, слухайте радіо німецькою тут.

Співрозмовник або німецькомовний друг по листуванню

Онлайн легко знайти співрозмовника чи товариша для переписки і немає нічого складного в тому щоб першому надіслати людині листа чи сказати «привіт»! Не чекайте можливості, створіть її! Ось стаття, що допоможе вам знайти співрозмовника. Також вивчіть можливості на ресурсах для вивчення мовпісля реєстрації, там стає доступною функція переписки з людиною, яка вивчає як і ви або вже вільно володіє німецькою. Товариша для переписці можна підібрати за вподобаннями.

Підсумки

Порад можна дати багато, та користі з них не буде, якщо ви не буде вчитись, постійно і ціленаправлено.

Просто підтримуйте свій інтерес до німецької і робіть хоча б маленькі, але постійні кроки для її опанування.

Також, все таки, докладіть зусиль і спробуйте знайти події та навчальні можливості в офлайні. У цьому вам допоможуть заходи Гете-Інституту, обов’язково долучіться їхньої Фейсбук-сторінки. Там знайдете актуальні новини та анонси подій. Цей же Інститут організував багато культурних і навчальних центрів по всій Україні. Знайдіть найближчий з них на офіційній карті Інституту. А ще варто відвідати зустрічі Клубу мовного обміну.

Раніше, ми переклали статтю, яку писали люди з усього світу, вона стосується самостійного вивчення англійської мови, але буде корисною і для вивчення німецької. Познайомтесь з нею і використовуйте описані там практичні кроки щодо самостійного вивчення іноземної.

Бонус: ігровий ресурс для навчання) Щасти і успіхів вам!

Оволодійте силою слова!