Вивчіть будь-що за 20 годин з допомогою методу в чотири кроки

До відео є субтитри – див. налаштування.

За допомогою всього лише 20 годин цілеспрямованої, усвідомленої практики, ви можете пройти шлях від абсолютного незнання чогось до цілком прийнятного використання цього. Це повідомлення від Джоша Кауфмана, автора книги “Перші 20 годин” (українською поки не перекладена). У відео вище, він розповідає про  чотири кроки до швидкого вивчення будь-якого нового навику.

Це, довга 20-ти хвилинна TEDx розповідь, але водночас цікава і повчальна теж.

Чотири кроки в методі Кауфмана це:

1. Деконструкція навика

Визначте, що конкретно ви хочте вміти робити після опанування цього навика. Потім, розбийте новий невідомий навик на частини і знайдіть найбільш важливі речі, щоб практикувати їх в першу чергу.

Якщо ви вчилися грати на музичному інструменті, наприклад, то знаєте, що володіючи навіть кількома акордами, ви вже маєте можливість виконувати тисячі пісень. Якщо ви хочете вивчити нову мову, вивчіть її 2000 найбільш поширених слів, і ви будете мати розуміння 80% будь якого тексту цієї мовою.

2. Самовиправлення

Одразу вивчіть достатньо, щоб могти виправляти себе в подальшому навчанні. Знайдіть 3-5 джерел про цей навик і візьміть з них мінімум, необхідний для практики та виправлення своїх помилок під час самостійного навчання.

3. Усунення перешкод навчанню

Виявіть і усуньте все, що відволікає вас від зосередження на навику, який ви хочете освоїти.

4. Практикуйте принаймні, 20 годин.

Цього достатньо щоб подолати емоційний бар’єр розчарування «Я тупий, я нічого про це не знаю. Краще залишу ідею опанувати це. Залишу все як є». Цей бар’єр чітко відчувається на початку навчання будь-чому, це відчуття нікому не подобається і в більшості випадків є причиною припинення навчання та практики. Згадайте як ви боялися вперше заговорити іноземною мовою)

Цей стан потрібно здалати практикою, вважає Джош, а надалі буде легше.

20 годин складає всього 40 хвилин на день протягом місяця, так що ж ви чекаєте?

п.с. цю книгу можна звантажити з файлообміника, шукайте за рос. назвою. Або купити в Інтернет-магазині.

При підготовці, використано статтю Melanie Pinola “Learn Anything in 20 Hours with This Four Step Method” на LifeHacker.

Фото в заголовку – діти вчаться на руїнах своєї школи в Mingora City, Пакистан. Джерело, автор – Kashif Mardani.