Цікаві українські фільми 2000-х, про які ви не чули

Дивіться українське! Що подивитись – читайте нижче. Опишу 11 цікавих українських фільмів, знятих після 2000-го. Обирайте своє та насолоджуйтесь переглядом!

Друзі, якщо подивитесь з Інтернету, не соромтесь купити диск зі стрічкою! Підтримка нашому кінематографу дуже, дуже потрібна.

Ілюзія страху

il_srtahuІсторія успішного бізнесмена Ігоря Короба, який повинен захищати свій бізнес у складних умовах 90-х років. Ігор стає жертвою бандитського «наїзду»: його незаконно заарештовують, садять у слідчий ізолятор, жорсткими методами змушують відмовитися від проекту бізнесу-центру. Опинившись на волі, Ігор присягає за будь-яку ціну повернути права власності на цей проект і помститися кривдникам.

Після важких фізичних і психологічних випробувань Коробу починає здаватися, що він живе паралельним життям в особі іншої людини — а саме, легендарного біблійного царя Соломона. Заплутавшись і не розуміючи, що реально, а що ні, Ігор Короб перестає довіряти навіть найближчим друзям. Тепер, під впливом обставин, він повинен швидко визначити хистку межу між дійсністю і ілюзією, між друзями і ворогами, між справжнім життям і маренням.

Мова: українська (дубльована)

Цікаво, що фільм знято по мотивам книги О.Турчинова (політик) «Ілюзія страху», він виступив сценаристом.

Трейлер:

Помаранчеве небо

orange_sky

Гасло фільму — «Революція — це кохання»

Історія любові студентки Іванни і сина губернатора області Марка. У Марка блискуче сплановане майбутнє — навчання в престижному західному виші, така ж забезпечена наречена. Його турботи — вибір марки автомобіля, в якому клубі провести вечір з такими ж снобами і циніками з багатих сімей. Іванна емоційна, непередбачувана, їй не байдуже не тільки її майбутнє, але і майбутнє своєї країни. Вона увірвалася в життя Марка помаранчевим вихором і змінила його за лічені хвилини. Вони несхожі, вони навіть говорять різними мовами, але головне тепер — любов.

Мова: українська, російська

Трейлер:

Мар’яна

marianaБезбюджетний львівський блокбастер. Події фільму відбуваються у Львові, де він і знімався.

В основі сюжету – принциповий Мар’яна. Так, він чоловік і батько назвав його жіночим ім’ям. Мар’яна має принцип – ніколи нікому не дозволяти сміятись над своїм ім’ям. А що він трохи в криміналі, то цей принцип доведе його до … ну ви самі все побачите.

Що характерно, фільм, хоч і знятий без державної підтримки, але дуже навіть вдався.

Трейлер.

Київський торт

kyi_tortДуже тепла і приємна комедія/мелодрама. Дія відбувається на початку літа, головний герой кінострічки – Київський торт)

У Київ приїжджає провінціалка з Гайсина. Столиця України стає для молодої дівчини перевалочним пунктом на шляху до її мети – Америки, куди їй відкрили «грін-карту». Всього лише 20 годин очікування літака відокремлюють її від мрії. Але на вокзалі вона зустрічає двох молодих людей, які втягують її в низку авантюрних і романтичних пригод…

Дивитись з дівчиною (дівчатами)!

Трейлер:

Гамер

gamerУ невеличкому місті живе хлопець на ім’я Косс, він — геймер. Косс не ходить до школи, конфліктує з мамою, у нього є свої фанати, він багато тренується і хоче стати кращим. Нарешті, він потрапляє на чемпіонат світу, займає там друге місце і повертається додому переможцем… Але чи так він все уявляв?

Райські птахи

raiski_ptahyДія фільму розгортається в СРСР початку 1980-х років. Масові переслідування начебто в минулому, але слухати зарубіжні радіостанції все ще заборонено, а висловлювати свої думки у присутності сторонніх людей – небезпечно. Кожен стук в двері все ще змушує здригатися. Слова правди звучать лише на кухнях, за заштореними вікнами, та пробиваються в машинописних книгах, «самвидаву». Їх передають тихо, поволі, лише перевіреним друзям, побоюючись переслідувань. Головним героям належить виступити проти нелюдяної державної машини, поставити свої життя на шлях до справжньої свободи. Зупинити людину не в змозі ніхто і ніщо.

Роман Балаян про фільм: «Мені важливо зробити картину різко, залишивши глядачів наодинці зі своїми переживаннями. Важливо, щоб навіть сама зачерствіла душа відчула, що таке несвобода і цензура. І щоб ніколи не повернулися ті часи, коли люди не могли говорити правду».

Фільм отримав у 2009 премію Ніка як найкраща стрічка країн Балтії та СНД.

Трейлер:

Іван Сила

ivan_sylaФільм «Іван Сила» оповідає незвичайну історію життя Івана Фірцака, який народився в червні 1899 року в селі Білки Іршавського району на Закарпатті.

У 18 років він став артистом чехословацького цирку і побував у 64 країнах світу, дивуючи всіх своїми перемогами.

Чемпіон Чехословаччини з важкої атлетики та боротьби, чемпіон Європи з культуризму. За неймовірну силу він отримав прізвисько Іван Сила — Кротон.

Іван Фірцак виграв чимало поєдинків з відомими борцями світу. З рук британської королеви він отримав шолом і пояс, оздоблені золотом та діамантами. Американська преса називала його найсильнішою людиною XX століття.

1937 року в самому розквіті своєї слави він повернувся на Батьківщину.

Трейлер:

Зелена кофта

Дія фільму відбувається в наші дні. Події трилера обертаються навколо зникнення маленького хлопчика. Коли міліція закриває справу, так і не розкривши її, старша сестра хлопчика вирішує взяти справу в руки і знайти брата сама. У неї навіть є підозри на рахунок того, хто вбивця, кому потрібно помститися. Тепер діло за малим, вловити випадок і покарати винного досить жорстокими методами.

Трейлер:

Прикольна казка

kazka«Прикольна казка» — це варіація для дітей на тему Ромео та Джульєтти, але зі щасливим кінцем. Це іронічна та захоплююча казка, у якій діють романтичні герої, підступні злодії та відчайдушні мілітаристи. Дія розгортається у двох трохи дивних сусідніх королівствах: Військовому та Нещасливому. Жителі першого усе життя безглуздо та безуспішно воюють, а другого — скаржаться на нещасливу долю. Як заведено у казках, принцеса Нещасливого королівства закохується у принца Військового. Після безлічі захоплюючих, смішних, зворушливих, іноді небезпечних пригод їх з’єднує Доля в образі чарівної маленької дівчинки.

Вихід

Колись він був талановитим математиком. Колись у нього була кохана жінка. Колись він крутив мільйонами. — Все залишилось у минулому, разом з мріями, сподіваннями та спокоєм.

Позаду десяток років ув’язнення. Бажання єдине — забрати своє і поїхати. Але чималі гроші передбачають чималі неприємності, і зірвати банк хочуть всі: колишній слідчий, колишній друг, колижня дружина.

Вірити нікому і, здається, — немає виходу…

Трейлер:

Богині 

(доповнення!: фільм так і не закінчили. Глибока і сумна пісня Пильці “Я люблю тебе, Київ”- все що залишилось)

bohiniФільм, це – історія про юну дівчину. Вона починає свій шлях в модельному бізнесі, де найважливішими якостями є краса і юність. Але їй доводитися стикатися і з жорсткими реаліями цієї індустрії: заздрість і підлість конкуренток, хтиві погляди і докучання чоловіків, наполегливі пропозиції начальства провести вечір із заможними клієнтами. Виходячи за стіни агентства Геба залишає все там. Вона залишається все тією ж молоденькою, безтурботною дівчиною. Вона є родини з високоморальними цінностями, її батько – шанована людина в суспільстві. Він виховує дочку в пуританській манері. Мати померла, тому тато був для неї всім.

Після одного з показів до Гебі підійшла директриса агентства і запропонувала підвезти додому. У машині вона запропонувала Гебі за нечувану суму «поспілкуватися» з чоловіком.

Такі красиві люди

«Такі красиві люди» – це історія п’ятьох людей, які втекли від цивілізації й живуть на березі моря. Вони рибалять, влаштовують домашні спектаклі, читають японську літературу. Утім, є дещо, чого бракує у цій ідилії. Фільм Романа Балаяна.

Трейлер:

Толока

Український історичний фільм, екранізація Шевченкового вірша «У тієї Катерини хата на помості…». Режисер — Михайло Іллєнко.

У фільмі йтиметься мова про жінку, яка пообіцяла свою прихильність тому, хто визволить із турецької неволі її брата. Як виявилося згодом, не брата, а коханого. За цю брехню у шевченківській Катерині відрубали голову, але в іллєнковській екранізації вона не помре від шаблі ревнивого козака. Натомість доживе до старості та народить доньку. Дія ж стрічки триватиме 400 років, аж до наших часів. Фільм являє собою не лише екранізацію Шевченкового вірша «У тієї Катерини». Він виходить за межі поезії із розширенням біографій дійових осіб до масштабів історичних узагальнень від часів козаччини до сьогодення. Стрічка охоплює 14 важливих фрагментів історії України.

Трейлер: