Створити власний смартфон стане можливо вже скоро

Google як завжди – наближує майбутнє. Цього разу було опубліковано детальну документацію, завдяки якій розробники можуть створювати окремі модулі смартфону-конструктора Ara. Проект Ara дозволить в майбутньому кожному користувачу створювати свій індивідуальний смартфон, залежно від своїх індивідуальних потреб.

Такий телефон орієнтовно складатиметься лише з трьох частин:
“шасі” – головна центральна планка, яка поєднуватиме всі функціональні модулі (Bluetooth, батарея, камера тощо), які кріпитимуться до задньої панелі “шасі” та дисплей. Можливо такі модульні смартфони називатимуться фоноблоками, від назви проекту.

Приблизно так виглядатиме смартфон Phoneblock
Приблизно так виглядатиме смартфон Phoneblock

Ідея створення такого пристрою є наслідком зміни філософії використання високотехнологічних пристроїв. Презентаційний ролик проекту розповідає, що величезну кількість наших пристроїв ми викидаємо лише через те, що в них вийшла з ладу певна частина і замінити її в більшості випадків не можливо. Вихід – зробити модульний пристрій. Якщо з ладу вийде певний модуль просто замінити його на новий. Девіз проекту “Phoneblock”: “телефон, який варто тримати”.

grandmaphone
Фоноблок для бабці: величезна батарея, мінімум функцій

travelphone
Фоноблок для мандрівника: якісна камера, велика батарея, модулі покращеного зв’язку

Комерційний реліз проекту планується на І квартал 2015 року. Зараз ведеться залучення широкого кола розробників та користувачів для доробки концепції та вивчення користувацьких запитів. Детальніше у відеопрезентації проекту: