Стівен Кові: «Сім навиків високоефективних людей»

Стівен Кові – американський автор, один з найвпливовіших людей США. Його книгу «7 навиків високоефективних людей» перекладено на більшість мов світу.

Особливість книги в її спрямуванні не на швидкий результат в покращені особистісних і міжособистісних якостей, а на глибокий і тривалий ефект через трансформацію, розвиток цих якостей.

Автор провів дослідження ключових літературних творів останніх двохсот років і дійшов висновки що з початку 20-го століття суспільство відійшло від практики тривалого і не завжди приємного виховання особистості в людині. Натомість все частіше спостерігається використання швидких технік для вирішення тих чи інших проблем. За його словами, часто ці техніки приводять до самообману, самонавіюванню, маніпуляції іншими, які дають короткотривалий ефект і є непродуктивними.

Кові пропонує перед початком використання тих чи інших технік (які не вирішують, а лише маскують проблему), встановити цінності особистості, її причини до тих чи інших дій.

В своїй книзі «7 звичок надзвичайно ефективних людей» (англ. «The 7 Habits of Highly Effective People»), він описує сім навиків-звичок, які повинні постійно використовуватись і вдосконалюватися для досягнення ефективності особистості в її діях, як особистих, так і суспільних.

Сам автор називає свій підхід «Етика характеру» – культивування особистості і її чеснот він протиставляє загальнопоширеним швидким технікам самонавіювання («Етика особистості»).

Детальніше у відео курсу “Особистісний розвиток” на національному ресурсі масових безкоштовних курсів, “Прометей”:

Більше: відео про методологію С. Кові

Читайте також: 7 звичок високоуспішних людей


… тут думки знаходять шлях до реалізації