Підготовка до сертифікаційного екзамену на знання польської мови як іноземної

Раніше, ми вже писали про самостійне вивчення польської мови. Очевидно, що якщо ви вже почали її вивчати з метою навчання у польському виші чи працевлаштування, то рано чи пізно постане питання отримання сертифікату про знання польської мови. З цією метою в Польщі та закордоном офіційно проводяться державні сертифікаційні екзамени на знання польської мови як іноземної (пол. państwowe egzaminy certyfikatowe z języka polskiego jako obcego).

Завдяки їм, ті, хто вивчають польську мову і здобувають позитивний результат сертифікаційного тесту, отримують сертифікат, який підтверджує їхнє володіння цією мовою. З 2004 р. іспити проводяться принаймні 3 рази на рік (весна, літо і осінь) на рівнях B1, B2 і C2. Ведеться підготовка до введення іспитів для інших європейських рівнів (A1, A2 і C1).

Підготовка до сертифікаційного екзамену

Екзамен часто є кінцем певної стадії навчання а також перепусткою до майбутньої кар’єри. Варто ґрунтовно підготуватися до нього, щоб домогтися найкращого результату. Що ж треба робити, які кроки пройти, щоб найкращим чином підготуватися до сертифікаційного екзамену з польської мови?

І ось кілька простих, але вкрай ефективних порад. Їх використання однозначно допоможе вам добре здати екзамен і отримати жаданий сертифікат.

Перед екзаменом студенту варто:
  1. Перевірити обсяг матеріалів, що застосовуються для тестування (посилання пол. мовою: Стандарти екзаменаційних вимог до відповідного рівня володіння мовою).
  2. Зробити самооцінку власних мовних навичок (матеріали польською).
  3. Поговорити (якщо це можливо) з кимось, хто вже здавав екзамен.
  4. Ознайомитися з Прикладами екзаменаційних тестів.
  5. Зібрати матеріали (польською: матеріали для навчання), необхідні для повторення і доповнення відомостей (збірники завдань, підручники).
  6. Провести ревізію того, що вже знає і чого ще мусить навчитися.
  7. Ознайомитися з формою і умовами проведення письмової та усної частини екзамену.

Це поради з офіційного ресурсу присвяченому сертифікаційному екзамену. Ви можете знайти там для себе ще більше корисної інформації польською мовою.

Щасти!

polska_mova_promo