Огляд навчального ресурсу польської мови «Real Polish»

В цій статті продовжимо огляд безкоштовних онлайн курсів для самостійного вивчення польської мови. Нагадаємо, в попередній публікації ми розповідали про курс від PortEuropa.

Вона завершилась тим, що згаданий курс є дуже корисним і оригінальним, проте йому бракує практичного аспекту польської мови. Для компенсації цього, я знайшов для себе онлайн ресурс Real Polish («Справжня Польська»). Автор ресурсу – поліглот Пьотр з Варшави.

Він самостійно вивчив не одну мову. Почав з англійської, вивчив її добре настільки, що створив власний англомовний сайт для допомоги людям з усього світу у вивченні його рідної, польської мови. Ресурс Real Polish працює вже більше трьох років і має багато позитивних відгуків.

Реєстрація

Щоб отримувати листи з рекомендаціями щодо вивчення польської від Real Polish, необхідно підписатися на них за адресою: http://realpolish.pl/. Там вказати свої ім’я (поле “First name”) та імейл (поле “Email”). Попередньо не пропустіть вітальне відео пана Пьотра на початку сторінки (англійською).

Після введення даних, вам на вказаний імейл прийде лист з єдиним гіперпосиланням – перейдіть за ним щоб підтвердити підписку.

Втім з матеріалами веб-ресурсу можна працювати і без реєстрації. Вони доступні в розділ “Podcast”.

Методика

Після підтверження підписки, на вашу електронну пошту вам надходитимуть листи з порадами як ефективно та швидко вивчити польську мову. Для мене вони виявилися корисними. Їхня особливість в тому, що Пьотр в них розповідає про власний, перевірений метод вивчення нової мови і звертається до вас одразу польською. Втім його вимова дуже чітка і максимально зрозуміла.

Основа вивчення польської на Real Polish: короткі і цікаві «історійки» розказані Пьотром, які можна одночасно читати та слухати онлайн чи завантаживши з ресурсу. Проте основа методу Пьотра – подкасти з історіями розказаними в різних часових формах, з різних позицій. Автор наголошує, що це найефективніший метод опанування нової мови. Такі історійки увійшли до платних курсів Пьотра: «100 Daily Polish Stories» для початківців та «365 Daily Polish Listening Program» для учнів середнього рівня.

До речі, в курсі Пьотра і взагалі в навчальних центрах польської мови, розвінчується думка, що польська мова нереально складна для вивчення. Схоже ця думка популярна в Польщі. І тут згадуються численні випадки в Україні: починаючи від вчителів у школі і до статей у серйозних виданнях, які наголошували на винятковій складності української мови для вивчення іноземцями. Цікава схильність до перебільшення. Між іншим, в Польщі є також свій “центр Європи”. Якщо наш, український, біля Рахова, то в Польщі їх декілька – біля Білостоку та Вроцлава.

realpolish
Вигляд веб-ресурсу

Менш з тим, для україномовної людини розуміти польську мову Пьотра, якою він веде свої заняття та подкасти, не є чимось надскладним.

Робота з ресурсом

Веб-ресурс має англомовну навігацію. Втім базових знань англійської чи вбудованого браузерного перекладача буде достатньо для роботи з ним.

Сайт Пьотра має значний обсяг безкоштовних навчальних подкастів різного рівня та тематики. Додатково є розділ платних курсів (згаданих вище), Premium Courses.

Безкоштовні подкасти упорядковані за категоріями:

  • How to learn Polish (Як вивчити польську)
  • Motivational (Мотиваційні)
  • News from Poland (Новини з Польщі)
  • Polish Dictation (Диктанти польською)
  • Polish Easy Video (Легкі відео польською)
  • Polish History (Польська історія)
  • Polish Idioms (Польські ідіоми)
  • Polish Stories (Розповіді польською)
  • Polish Translation (Переклад з польської)

Переваги

Пан Пьотр пропонує вивчати польську за допомогою його власного методу, який дійсно дозволяє робити це з інтересом.

На ресурсі http://realpolish.pl/podcast/ зібрано подкастів, відео і навчальних історій. Всі вони поєднують текст та аудіо польською, що дуже зручно. Їх можна зберегти на таблет чи телефон і вивчати без доступу до мережі.

Замість висновків

В дійсності, виявилося, що при роботі з подкастами легко втартити зосередженість на меті «вивчити польську». Тому, вважаю, для роботи з Real Polish потрібна програма, план вивчення польської, якого варто слідувати. Курс польської від PortEuropa тут стане в нагоді.

Пам’ятайте, вивчити будь-що на задовільному рівні, в тому числі польську мову, можна лише за двадцять годин практики.

Не вірите? Послухайте людину, яка це підтвердила особисто і навіть написала цілу книгу по темі:


Я ж це поки перевіряю;)
Успіхів!

Фото в заголовку – вид на Замкову площу в Старому місті, Варшава. Джерело – Wikimedia Commons, автор: A.Savin.

polska_mova_promo