Огляд безкоштовного курсу польської мови від PortEuropa

Живо) продовжує писати про вивчення польської мови. І в цій статті ми розглянемо повністю безкоштовний курс польської від Port Europa. Описаний тут мій власний досвід цього курсу, прошу вас перевіряти власними силами) Це й же пост нехай буде вам помічником і провідником до курсу.

Спочатку для повноти картини, скажу кілька слів про Port Europa. Цей україномовний ресурс заснував поляк і великий фанат України, Якуб Огінов (Jakub Łoginow).

На сайті зібрано дуже багато корисних і злободенних статей плюс – як ви вже зрозуміли, Якуб пропонує безкоштовно вивчити польську за його авторською методою. А також за дуже недорого купити “Практичний підручник польської мови і польського сленгу”. Якуб навчався в Києві на економічному, при цьому спочатку потрапив на навчання, а вже потім почав вивчати українську. Зараз пише українською про Польщу для “Дзеркало Тижня” та польською про Україну. Він є автором багатьох книг про вивчення мов.

Його сайт, porteuropa.eu розповідає про Польщу, Словаччину, Австрію, Україну. До цього немалого внеску, Якуб є активістом за посилення малого прикордонного руху між Україною та Польщею. Виявляється, це дуже актуальна проблема практичної євроінтеграції України. Раджу вам прочитати і цю статтю.

Що ж, а зараз пропоную заглибитися у власне деталі курсу польської. Його автор наголошує на подібності польської і української мов і що не потрібно довгими вечорами зубрити тисячі невідомих, але так подібних слів. А варто сконцентрувати зусилля на відмінностях і вивчити саме їх. Втім, це не виключні поради від пана Якуба. Курс беззаперечно цікавий і новий в українському просторі. Та має свої особливості. Як зареєструватися на нього і про сам курс я розповім далі.

Реєстрація

Курс складається з кількох уроків, які періодично надсилатимуться на вашу е-пошту після реєстрації на курс.

Щоб зареєструватися, перейдіть за цим посиланням на вкажіть необхідні дані:

1
Як зареєструватися на курс

Після цього вам прийде лист-підтвердження реєстрації. Не лякайтесь;) бо він, як і всі наступні, буде написаний українською мовою, але латинськими літерами за правилами польської мови. Os tak naprzyklad. Avtor kursu vam pojasnyt dlja czocho tce potribno і це дійсно працює! Вже після другого листа, я засвоїв як співвідноситься написання звуків українською та польською мовами.

Як підтвердити адресу своєї е-пошти в першому листі
Як підтвердити адресу своєї е-пошти в першому листі

Курс

Кожен лист має навчальну частину та додаткову, закріплюючу і мотиваційну. Тобто, спочатку вам запропонують щось вивчити: алфавіт, слова, відмінювання тощо. А потім прочитати цікавий текст для закріплення матеріалу та отримання нових знань про Польщу і її культуру.

Наприклад, дуже цікавою була стаття про озера Вармінсько-Мазурського воєводства Польщі. Їх там тисячі і виявляється більшість з них можна пройти під вітрилами яхти – це дуже популярний вид відпочинку там. Також в рамках курсу, я дізнався про Карків не тривіальний, не туристичний, і тим ще більш цікавий.

Вигляд листа з курсу польської
Вигляд листа з курсу польської

Переваги

Курс польської мови від PortEuropa є цікавим, бо під час його проходження, ви не тільки вивчаєте нову мову, а й непомітно для себе знайомитеся з новою країною. Це, насправді, заслуга автора курсу і його значна перевага.

Основи польської подаються дуже доступно.

Недоліки

Втім, загалом, особисто я не витримав простого заучування слів чи правил цього курсу) Так, правила граматики і фонетики польської тут пояснюються дійсно дуже доступно і просто, але освоїти їх початківцю, який не має досвіду (ніде не чув, не читав польською) мені видається непосильним завданням)

Що далі?

Тому, я не зупинився тільки на цьому курсі, знайшов інший ресурс з багатьма подкастами для початківців, текстами і багатьма іншими корисними штуками. Про цей курс буде наступна публікація на Живо)

І, власне, суміщення цих двох курсів дає змогу плавно і ефективно освоювати польську. Як на мене, формула безкоштовного і самостійного вивчення польської онлайн, це: «Теорія і загальні підходи PortEuropa» + «практична робота з текстами і подкастами» = цікавий і постійний прогрес. Читайте про це в статті: “Огляд навчального ресурсу польської мови «Real Polish»“.

Фото в заголовку – вулиця Довгий Берег в Гданську, Польща. Джерело – commons.wikimedia.org , фотограф Nikater.

polska_mova_promo