Чи знаєте ви, що означає «Успіх» для вас?

Те, чого ми прагнемо в житті: на роботі, стосунках, хобі чи в будь-який іншій області – все має велику цінність для кожного з нас.

Але як дізнатися, що ви досягнули свого? Чи замислювалися ви про те, що успіх дійсно означає для вас?

Здається, це дурне запитання. Можливо, ви думаєте, успіх очевидний і він полягає в тому, щоб отримувати хорошу зарплату, бути здоровим і мати щасливе сімейне життя.

Але що таке «хороша зарплата»? В залежності від того, де ви живете у світі, і в залежності від того, якого способу життя ви прагнете, «хороша зарплата» може означати все що завгодно. Те, що я вважаю «добре» може здатися чимось недоречним для вас.Якщо вам не зрозуміло, що означає для вас «хороша зарплата», то Ви не отримаєте задоволення від цього. І те ж саме стосується і інших областей, таких як ваше здоров’я і ваше сімейне життя. Звичайно, ви не можете повністю вгадати все, але ви можете докладно описати те, як буде виглядати успіх.

Не слідувати просто за натовпом
Суспільство і засоби масової інформації, як правило, зображують дрібне, одномірне уявлення успіху. Це виглядає приблизно так: швидка машина, великий будинок, дорога відпустка, модне вино і дорога їжа , красивий партнер, бездоганна шкіра…

Чи дійсно так, виглядає ваша власна версія успіху? Особисто у мене немає ніякого інтересу до швидких автомобілів, і одне з моїх улюблених занять під час відпустки – сімейні прогулянки в сільській місцевості – навряд чи назвеш це дорогим відпочинком. Можливо, ви відчували те ж саме: можливо, ви набагато більше хотіли бути здоровим і сильним, ніж мати бездоганну шкіру, або вам дійсно по приколу просто пиво і чіпси після роботи і нічого крім цього.

Не дозволяйте тиску з боку однолітків або засобів масової інформації деформувати ваше власне бачення успіху. Вирішіть чого ви хочете від життя, і що хочете залишити після себе. Залишайтеся вірними вашим цінностям і вашим мріям.

Визначити успіх крок за кроком
Думати про успіх у контексті всього вашого життя може бути досить складно. Замість цього, ви можете розбити його на менші частини.

 • Яким повинен бути ваш успішний рік? (Які проекти ви хочете завершити? Який досвід ви хочете мати?)
 • Як ви дізнаєтесь, що ви досягаєте успіху відносно конкретного проекту? Яка ваша мета? По можливості, зробіть її легкою для вимірювання (не обов’язково в грошах).
 • Згадайте коли ви вже були успішними (по вашим власним стандартам) у вашому житті. Як ви можете розвинути цей успіх, крок-за-кроком?

Навіть якщо ви вже поставили перед собою кілька цілей, ви можете по-іншому поглянути на них, і придумати визначення успіху. Припустимо, ви поставили перед собою мету «написати книгу» протягом найближчих двох років. Це означає:

 • Написати перший проект книги
 • Доробити книгу для запуску в друк
 • Отримати видану книгу

На якому етапі ви можете сказати, що ви успішно завершили ваші цілі? Тут немає правильної відповіді: ви повинні самі вирішити для себе.

Тримайте Журнал успіхів
Можливо, для вас успіх полягає не в тому, щоб мати багато грошей або жити у великому будинку. Успіх може полягати просто у ширшій насолоді життям.

Очевидно, що для вимірювання це дуже специфічна річ. Що ви можете зробити, так це робити записи про те, як ви відчуваєте себе в різні періоди часу. Наприклад, ви можете робити записи в журналі, один або два рази на тиждень і фіксувати все що робить вас щасливими.

Якщо ви регулярно будете відчувати те, як ви живете, то побачите ваше життя в більш ширшій перспективі. Це допоможе вам зробити зміни – якщо це вам потрібно – або заохотить триматися вірного русла життя. А по якому часі, ви можете зазирнути назад у свій журнал , щоб подивитися наскільки здалеку ви прийшли до вашого поточного стану.

Отже, як може виглядати успіх у вашому житті, або в конкретному проекті, яким ви зайняті зараз? Витратьте кілька хвилин, щоб подумати про це сьогодні і не соромтесь ділитись своїми думками в коментарях.

Переклад з англ. статті Алі Люк 6/18/2012 . Алі – письменниця та тренер письма. Вона веде блог про письмо на Aliventures.com, і має безкоштовну електронну книгу «Як знайти час для вашого писання».

 • Перехожа

  Я, напевне, інтуїтивно роблю так, як радить автор — описую свої відчуття, а потім, перечитуючи, чіткіше розумію, що можна зробити з цим всім і куди це може завести. Це працює!

  Правда, хочу додати, що не дозволяти оточенню впливати на наше бачення успіху малореально, якщо ми в тому оточенні живемо. Хочеш-не хочеш, спілкування і соціум впливають на точку зору мало не в будь-якому питанні. Чи добре це, чи погано — інше питання, але є як є.

 • Pingback: 4 шляхи, щоб знайти удачу | Живо.in.ua()