6 жорстоких істин, які зроблять вас краще

Ця стаття виб’є у вас грунт з-під ніг і змусить вашу голову працювати.

Стаття про те, що насправді потрібно від нас світу і що ми повинні робити, отримала майже 700 тисяч лайків і майже 8 тисяч коментарів. І це при тому, що обсяг у тексту значний, і пише американський автор Девід Вонг про не найприємніші речі.

Те, про що він говорить, викликає душевний дискомфорт, протест, обурення, але разом з тим усвідомлення, що він говорить речі, які дійсно допомогли б нам змінитися, стати краще, корисніше, успішніше.

Ми перевели її для вас всю, без купюр і скорочень. Вийшло багато, але ми правда радимо вам витратити на неї трохи свого часу.

Зрозумійте вже, нарешті, дещо важливе у своєму житті.

Можете не читати далі, якщо ваша кар’єра йде в гору, вас захоплює власне життя, і у вас щасливі відносини. Гарного дня тобі, друже, ця стаття не для тебе, ми всі тобою пишаємося.

Що стосується інших, то я хочу, щоб ви дещо спробували: назвіть п’ять вражаючих фактів про себе. Запишіть їх або просто викрикуючи на всю кімнату. Якщо виникли труднощі, стаття для вас, і вона вас, чорт забирай, збісить.


№ 6. Світ хвилює тільки те, що він може отримати від вас

6
Давайте припустимо, що людину, яку ви любите більше всього на світі, тільки що поранили з пістолета. Лежить на вулиці, стікаючи кров’ю і кричачи. Підходить хлопець і каже вам «Відійди». Він оглядає рану вашого коханої людини і дістає складаний ножик – збирається оперувати прямо на вулиці.

Ви запитуєте: «Ти лікар?»
Він відповідає: «Ні».
Ви говорите: «Але ти ж знаєш, що робиш, так?»

У цей момент хлопець виходить з себе. Він каже, що він хороший, чесний, що він завжди приходить вчасно. Він повідомляє, що він відмінний син, його життя повне захоплюючих хобі, і ще він пишається тим, що ніколи не лається матом.

Ви збентежені: «Яке довбане значення має це все, коли моя любов лежить тут і спливає кров’ю! Мені потрібен хтось, хто знає, як оперувати вогнепальні поранення! Ти можеш це чи ні?!?»

І тепер хлопець починає агітувати – чого ти такий поверхневий і егоїстичний? Тебе що? Не хвилюють всі ці його відмінні якості? Ти не чув, що він сказав тобі, що він завжди пам’ятає день народження своєї дівчини? І в світлі всіх цих крутих штук, невже дійсно має значення, чи вміє він оперувати?

У цей момент скоріше всього ви схопитеся, вхопите його своїми закривавленими руками за плечі, струсонете і шепнете йому на вушко: «Нічого з цього лайна не має значення, тому що це особлива ситуація, і мені потрібен хтось, хто може зупинити кровотечу, ти хворий довбаний виродок».

І ось вона, моя жахлива річ про дорослий світ: Ви в точно такій же ситуації кожен окремо взятий день. І ви на місці того хлопця з складаним ножем, а суспільство – спливаюча кров’ю жертва стрілянини.

Якщо ви хочете знати, чому суспільство, схоже, вас уникає, або чому вас не поважають, так це тому що суспільство повно людей, яким щось потрібно. Їм потрібні побудовані будинки, їм потрібна їжа, їм потрібні розваги, їм потрібні задовільні сексуальні зв’язки. А ви прибули на місце надзвичайної ситуації з складаним ножиком в руках, просто в силу свого народження – в момент, коли ви приходите в цей світ, ви стаєте частиною системи, розробленої строго для того, щоб прислухатися до потреб людей.

Або ви задумаєтесь над завданням «прислухатися до потреб людей» і заробите унікальний набір навичок, чи світ копне вас під зад. І не важливо, наскільки ви добрі, щедрі і ввічливі. Ви будете бідні, ви будете самотні, вас виставлять на мороз.

Це здається жорстоким, примітивним або матеріалістичним? Як щодо любові і доброти – невже вони нічого не значать? Звичайно, означають. До тих пір поки вони – наслідок того, що ви робите людям щось, що вони не можуть отримати в іншому місці.

№ 5. Хіппі – лише одна з крайностей

5Ось найбільша сцена в історії кіно. Це знаменита мова Алека Болдуіна з кіношедевру Glengarry Glenn Ross («Американці» в російському перекладі).

Персонаж Болдуїна – ви приймаєте його за лиходія – звертається до кімнати, повної хлопців, і рве їм дупи на британський прапор, повідомляючи, що вони усі будуть звільнені, якщо не виконають план продажів:

«Хороший хлопець? Мене не хвилює. Відмінний батько? Та пішов ти! Іди додому і грай зі своїми діточками. Якщо ти хочеш працювати тут, виконуй план».

Це грубо, жорстко і межує з соціопатією, але крім того це чесний і точний вираз того, що чекає від тебе світ. Різниця лише в тому, що в реальному світі люди вважають, що не можна так з тобою розмовляти, і вирішують, що куди краще просто дозволити тобі продовжувати цю лажу.

Ця сцена з фільму змінила моє життя. Алека Болдуїна номінували на Оскар за цей фільм – при тому, що це єдина сцена з ним. Як зауважили розумні люди, геніальність цієї промови в тому, що половина глядачів думає «Вау, цікаво, як це, коли у тебе начальник така скотина?», А друга половина думає «Чорт візьми, так! Ідіть і працюйте!»

Якщо б ви були в тій кімнаті, деякі з вас сприйняли б це як робочий процес, але в кожному разі наповнилися б енергією послання, радо приймаючи прокляття, «цей хлоп – офігєнний!»; Тоді як деякі з вас сприйняли б це на свій рахунок, цей хлоп – покидьок, він не має права так зі мною розмовляти. Або ж – стандартний маневр, коли нарцисизм стикається з більшою силою – тихо обурювалися б, фантазуючи про те, щоб знайти інформацію, яка виставила б боса в негативному світлі.

Різниця двох позицій – образа проти мотивації – багато в чому визначає, досягнете успіху ви в цьому світі чи ні. Багато людей хочуть відповідати висловом Тайлера Дердена з «Бійцівського Клубу»: «Ти – це не твоя робота».

Але взагалі, звичайно, ви зовсім чітко – ваша робота. Так, ваша «робота» і те, що ви вкладаєте в поняття працевлаштування, можуть бути різними речами, але в обох випадках ви уявляєте собою суму ваших корисних навичок, не більше того. Наприклад, бути матір’ю – це робота, яка вимагає певних навичок. Це щось, що людина може робити, щоб приносити користь іншим членам суспільства. Чи не помиляйтеся: Ваша «робота» – користь, яку ви приносите іншим людям – це все, що ви є (пригадуєте Сковороду з його сродною працею? прим. перекл.).

З цієї причини хірургів поважають більше, ніж комедійних письменників. З цієї причини механіків поважають більше безробітних хіпстерів. Це причина, по якій ваша робота стане вашою етикеткою, якщо факт вашої смерті потрапить у новини – «Захисник Національної футбольної ліги покінчив життя самогубством». Тайлер сказав «Ти – не твоя робота», але він також заснував успішну компанію з виробництва мила і став на чолі міжнародного соціального і політичного руху. Він повністю був своєю роботою.

Або подумайте про це так: Компанія Chick-fil-A (американський фастфуд Chick-fil-A прим. перекл.) відкрито виступила проти гей-шлюбів. Але незважаючи на протести, компанія продовжувала продавати мільйони сендвічів кожен день. Не тому що Штати були згодні з ними, але тому що вони відмінно роблять свої смачні сендвічі. І це все, що має значення.

Вам абсолютно не обов’язково має це подобатися. Мені от не подобається, коли на мій день народження йде дощ, але він все одно йде. Хмари сформувалися, дощ трапився. У людей є потреби, і через них вони оцінюють людей, які їм зустрічаються. Це прості механізми всесвіту, і вони не відповідають нашим бажанням.

Якщо ви зараз протестуєте, кажучи, що ви не невеликий капіталіст і матеріаліст, що ви не згодні з тим, що гроші – це все, я запитаю тільки одне: Хто сказав хоч слово про гроші? Ви втрачаєте щось важливіше.

№ 4. Те, що ви робите, не зобов’язано приносити гроші, воно повинно приносити користь людям

4Давайте я наведу приклад не про гроші, з яким ви не зможете посперечатися. Я читаю кілька дюжин історій в рік від зневірених одиноких хлопців. Ці хлопці обурюються, що жінки не хочуть бути з ними, незважаючи на те, що вони самі милі в світі. Я можу пояснити, що не так з таким набором уявних установок, але Алек Болдуін знову зробить це куди краще за мене.

У цьому випадку Болдуін грає роль привабливих жінок. Вони, звичайно, не говорять так прямо і різко – суспільство вчить нас не бути чесними з людьми – але суть та ж. «Хороший хлопець? Кого це хвилює? Якщо ти хочеш працювати тут, виконуй план».

«Що? Ти кажеш, що в мене не буде гарною дівчата до тих пір, поки у мене не буде хорошої зарплати і купи грошей?»

Ні, твій мозок перестрибує до такого висновку, щоб у тебе було виправдання не брати до уваги будь-кого, хто з тобою не згоден, тому що він просто поверховий і егоїстичний. Я питаю, що ти пропонуєш? Ти розумний? Кумедний? Цікавий? Талановитий? Амбіційний? Креативний? Ок, а що ти робиш, щоб продемонструвати ці свої якості світові? Не говори, що ти хороший хлопець – цього недостатньо. У гарненьких дівчат є хлопці, які милі з ними 36 разів на день. Пацієнт спливає кров’ю на вулиці. Ти знаєш, як його прооперувати чи ні?
«Ну, я не сексист, що не расист, не жадібний, не жорстокий! Не такий, як інші наволочі!»

Вибач, я знаю, що це важко вислухати, але якщо все, що ти можеш робити, це список недоліків, яких у тебе немає, тоді відійди на фіг від пацієнта. Он той дотепний красень з багатообіцяючою кар’єрою готовий оперувати.

Ну почекай же, я не ображу тебе!
Ну почекай же, я не ображу тебе!

Це розбило тобі серце? Окей, і що тепер? Ти збираєшся хандрити з цього приводу або підеш вчитися на хірурга? Залежить від тебе, але не скаржся, що дівчатка западають на покидьків; вони западають на покидьків, тому що у цих покидьків є що їм запропонувати. «Але я добре вмію слухати!» Так? Тому що ти хочеш сидіти тихо замість того, щоб отримати шанс бути в близькості з гарненькою дівчиною (і проводити кожну секунду в мріях про те, наскільки м’яка у неї шкіра)? А тепер уяви собі, що в житті цієї дівчини є інший хлопець, який вміє слухати, а ще він грає на гітарі.

Говорити, що ти хороший хлопець – все одно що бути рестораном, який продає не різні страви, а просто «їжу, яка вас не отруїть». Ти як новий фільм з назвою «Кіно англійською» і слоганом «Акторів добре видно».

Я думаю, що саме з цієї причини ти можеш бути «хорошим хлопцем» і все ще відчувати себе жахливо, думаючи про себе. А саме…

№ 3. Ти ненавидиш себе, тому що ти нічого не робиш

3«І що? Ти кажеш, що я повинен прочитати книгу про те, як знайти дівчину?»

Так, але тільки якщо крок перший в цій книзі «Станьте тією людиною, поряд з яким дівчата хочуть бути».

3_stan_kym_hochЦей крок завжди опускається. Завжди «Як мені знайти роботу?», А не «Як мені стати тією людиною, про яку мріють роботодавці?» Завжди «Як зробити так, щоб я сподобався красивим дівчатам?», А не «Як мені стати тим, хто подобається красивим дівчатам?». Бачите, це все тому що другі питання скоріше всього вимагатимуть від вас покінчити з багатьма з ваших улюблених хобі, приділяти більше уваги зовнішньому вигляду, і бог знає, що ще. Можливо, вам навіть доведеться змінити вашу особистість.

«Але чому я не можу знайти когось, хто полюбить мене такого, який я є?», Питаєш ти. Відповідь: Тому що людям багато чого потрібно. Жертва спливає кров’ю, і все, що ти можеш робити, це дивитися і страждати, що немає в світі вогнепальних поранень, які лікуються самі по собі.

Ось ще одне відео. Що зупиняє вас від того, щоб начепити труселя і плащ, вискочити на сцену і розмахувати пенісом на людях? Цей хлопець знає секрет перемоги в людського життя: зробити щось… краще ніж не зробити цього.

«Але я не в усьому хороший!». Що ж, у мене хороші новини – достатній час на повторення, і ви зможете бути недурні у всьому. Я був самим останнім письменником, коли був підлітком. Я став трохи краще в 25. І поки я відчайдушно провалював свою кар’єру, я писав у вільний час вісім років поспіль, за статтею в тиждень, перш ніж почав отримувати за це гроші. Мені було потрібно 13 років, щоб стати досить хорошим письменником і потрапити в список бестселерів New York Times. Мені було потрібно 20 000 годин практики, щоб відшліфувати мої недолугі тексти.

Не подобається перспектива витрачати весь свій час на отримання навичок? Що ж, у мене є хороші новини і погані новини. Хороші – подібна самовіддана практика допоможе вам вийти зі своєї шкаралупи – я пережив роки нудної офісною роботи, тому що я знав, що я отримую унікальні навички на стороні. Люди кидають справу на півдорозі, тому що результати видно не відразу, тому що вони не можуть уявити собі, що процес – це і є результат.

Погані новини – у вас немає вибору. Якщо ви хочете працювати тут, виконуйте план.

На мою неекспертну думку, ви ненавидите себе не через низький рівень самоповаги, не тому що люди до вас жорстокі. Ви ненавидите себе, тому що ви нічого не робите. Навіть ви не можете «любити себе таким, яким ви є» – ось чому ви нещасні і шлете мені приватні повідомлення, питаючи, що ви повинні зробити зі своїм життям.

Крок №1. Піднятись
Крок №1. Піднятись

Вирішіть задачку: Скільки часу ви витрачаєте на споживчі штуки, зроблені іншими людьми (телик, музика, відеоігри, сайти), замість того, щоб робити щось своє? Тільки це додає цінності вашому існуванню.

І якщо вам не подобається чути це, якщо ви відповідаєте фразі «Важливо тільки те, що всередині вас», яку почули в дитинстві, то я можу сказати вам одне…

№ 2. Те, що всередині вас, важливо, тільки якщо воно змушує вас щось робити

2Оскільки я в цьому бізнесі, я знаю купу честолюбних авторів. Вони думають про себе, що вони письменники, вони представляються так на вечірках, вони усвідомлюють це глибоко всередині себе, у них письменницькі серця. Єдине, що вони упускають – де насправді їх чортові твори.

Але насправді чи має це значення? Написане – все, що важливо, для визначення того, хто є письменником, а хто ні?

Заради Господньої любові, так.

Це загальний прийом захисту від усього, про що я говорив вище і давно, і від будь-якого голосу критики у вашому житті. Це та штука, яку говорить нам наше его, щоб уберегти нас від важкої роботи над собою: «Я знаю, що всередині я хороша людина». Може бути також сформульовано як «Я знаю, хто я є» і «Я просто повинен бути собою».

Не зрозумійте мене неправильно; ви всередині – все. Хлопець, який побудував будинок для своєї родини з нуля і з підручних матеріалів, зробив це тому що він такий всередині. Будь-який поганий вчинок, який ви здійснили, почався з поганого імпульсу, якась думка рикошетила всередині вашого черепа до тих пір, поки ви не були змушені це зробити. І будь-який хороший вчинок робиться за тим же принципом. «Хто ви всередині» – це метафоричний гній, на якому ростуть ваші фрукти.

І ось, що кожен повинен знати. І те, що багато з вас не можуть прийняти:

«Ви – це фрукт і нічого більше».

Нікого не хвилює ваш гній. «Хто ви всередині» не має ніякого значення у відриві від того, що ви виробляєте для інших людей.

Усередині ви маєте величезне співчуття до бідних. Відмінно. Результатом цього співчуття стали які-небудь дії з цього приводу? Чи чуєте ви про який-небудь жахливої трагедії і говорите при цьому «О, бідні діти. Передайте їм, що я думаю про них»? Ідіть нафіг, якщо це так – з’ясуйте, що їм потрібно, і допоможіть. Сто мільйонів чоловік подивилося відео Kony (Коні – псевдонім, прим. перекладу), віртуально всі вони думали про тих бідних африканських дітей. Але що зробило суспільство з цих думок? Чортове лайно. Діти вмирають кожен день через те, що мільйони нас говорять собі, що переживати – це так само добре, як і робити. Це внутрішній механізм, контрольований ледачою частиною нашого мозку, оберігає нас від реальних дій.

Я просто хотів сказати вам, що ви в моїх думках. Удачі - дайте мені знати, якщо від цього стане краще
Я просто хотів сказати вам, що ви в моїх думках. Удачі – дайте мені знати, якщо від цього стане краще

Скільки з вас зараз ходить колами і твердить «Вона/він неодмінно полюбив би мене, якби тільки знала/знав, яка я цікава людина!» Правда? А як усі ці ваші цікаві думки та ідеї могли б самостійно передати себе світу? Або вони повинні стати причиною дій? Якби дівчина чи хлопець вашої мрії знімали б вас прихованою камерою протягом місяця, були б вони вражені потім побаченим? Пам’ятайте, вони не читають думок, вони можуть тільки бачити. Захотіли б вони стати частиною вашого життя?

Все, про що я прошу вас, це застосовувати до себе ті ж стандарти, які ви застосовуєте до інших. У вас напевно є дратівливий друг-християнин, вся допомога якого зводиться до «я помолюся за них». Це не зводить вас з розуму? Я не коментую зараз, працюють молитви чи ні, але це не змінює факту, що ця людина вибрала той вид допомоги, який не вимагає від неї відривати дупу від дивана. Такі люди утримуються від будь-якого зла, їх помисли чисті, їх внутрішній гній чистий настільки, наскільки це можливо, але які фрукти на ньому виростуть? І вони повинні розуміти це краще, ніж хто інший – я вкрав фруктову метафору з Біблії. Ісус повторював щось на кшталт «дерево судять по його плодах» знову, і знову, і знову. Ісус ніколи не говорив «Якщо ви хочете тут працювати, виконуйте план». Ні, він говорив «Кожне дерево, що не дає хороших плодів, слід зрубати і кинути у вогонь» (Євангеліє від Матвія).

Люди недобре реагують, коли їм говорять такі речі. Як і менеджери з фільму недобре реагували на слова Алека Болдуіна про те, що їм слід нарешті відростити яйця або змінити роботу на чистильників взуття. Що і приводить нас до фінального пункту…

№ 1. Все всередині вас буде боротися з розвитком

1Людський розум – це диво, і ви ніколи не побачите його роботу краще, ніж у той момент, коли він бореться проти очевидних свідчень про необхідність змін. Ваша психіка обладнана механізмами захисту, розробленими для відстрілу всього, що може зрушити з місця якісь речі всередині вас – запитаєте будь-якого наркомана.

Навіть зараз деякі з вас читають це і відчувають, як мозок автоматично бомбардує прочитане і вимагає не приймати це. З власного досвіду можу сказати, що бомбардування можуть проходити у формі:

– Навмисне розуміння будь-якої критики як образи

«Хто він, щоб називати мене ледачим і марним! Хороша людина не стала би так зі мною розмовляти! Він написав все це просто, щоб відчути свою перевагу наді мною, щоб я зле відчував себе! І я це так не залишу, я зрівняв рахунок!»

– Зосередження на тому, хто говорить, а не на тому, що говорять

«Хто ВІН такий, щоб говорити МЕНІ, як мені жити! Ой, подивіться на нього, який він великий і сильний! А насправді черговий дебільний графоман з мережі! Піду і накопаю на нього щось, що переконає мене в тому, що він тупий! Такий претензійний, що мене нудить! Я бачив його старе реп-відео на YouTube, і його рими – відстій!»

– Зосередження на тоні повідомлення, а не на його утриманні

«Я перерию все, поки не знайду жарт, який звучить образливо, будучи висмикнутим з контексту, а потім буду говорити і думати тільки про нього! Я чув, що одне образливе слово може поховати цілу книгу!»

– Редагування своєї власної історії

«Все не так уже й погано! Я знаю, що я намагався покінчити життя самогубством минулого місяця, але тепер мені вже краще! Цілком імовірно, що якщо я продовжу в тому ж дусі, все врешті-решт спрацює саме! Я візьму велику паузу, і продовжу проявляти інтерес до тієї дівчини, так що в підсумку вона сама прийде!»

– Упевненість, що будь-яка зміна себе – це зрада справжнього себе

«Ага, тобто я повинен закинути всі свої комікси і замість цього гарювати по 6 годин на день в спортзалі? І користуватися автозагаром як всі ці придурки з телешоу? Тому що це єдина альтернатива».

І так далі. Пам’ятайте, страждання – це зручно. Ось чому багато людей віддають перевагу саме їх. Щастя вимагає зусиль.

І сміливості. Неймовірно зручно знати, що якщо ти нічого не створиш в цьому житті, то ніхто не зможе напасти на те, що ти створив.

Наскільки простіше просто сидіти на дупі і критикувати те, що створюють інші. Кіно дурне. Ось ця парочка дітей погано вихована. Відносини цієї пари загрузли в плутанині. Цей багатій незначний як людина. Той ресторан – відстій. Цей інтернет-письменник – кретин. Я краще залишу під його роботою коментар, в якому вимагатиму від сайту, щоб його звільнили. Бачите, я щось створив.

А, почекайте, я забув про це згадати? Так, все, що б ви не намагалися побудувати або створити – хай то вірш, новий навик, нові відносини – ви негайно виявите себе оточеними «не- творцями», які лають те, що ви зробили. Можливо, за вашою спиною, але вони будуть це робити. Ваші п’яні друзі будуть проти вашої тверезості. Ваші товсті друзі не захочуть, щоб ви почали новий фітнес-режим. Ваші безробітні друзі не захочуть бачити ваше занурення в кар’єру.

Пам’ятайте, вони просто висловлюють свої власні страхи, з тих пір як занехаяння роботи інших людей стало ще одним виправданням для байдикування. «Чому я повинен створювати щось, якщо те, що створюють інші, відстій? Я б вже написав роман, але я збираюся почекати чогось хорошого, я не хочу писати чергові «Сутінки»! І доки він нічого не виробляє, він досконалий і далекий від докорів. І навіть якщо він зробить щось, він переконається, що зробив це з окремою іронією. Він зробить це навмисне погано, щоб усім було ясно, що це не справжня спроба. Що справжня спроба буде неймовірною. Не як те лайно, яке ви робите.

Всі такі коментарі зводяться до одного: «Перестаньте творити. Це відрізняється від того, що зробив би я, а увага, яку ви отримуєте, змушує мене переживати за себе».

Не будьте такою людиною. Якщо ви така людина, то не будьте нею більше. Це те, через що люди вас ненавидять. Це те, через що ви ненавидите себе.

Як щодо такого: один рік. Кінець 2014 року – наш дедлайн, кінцевий термін. Або рік з того моменту, коли би ви це прочитали. Поки інші люди говорять «Цього року я скину 15 кілограм», я пропоную дати обіцянку зробити довбане «що-небудь» – додати будь-який навик, будь-яке поліпшення вашого людського інструментарію. І робити це досить добре, щоб справити враження на людей. Не питайте мене, що саме – бляха, виберіть щось довільне з того, що ви не знаєте. Запишіться на карате, на бальні танці, на гончарну майстерність. Навчіться пекти. Побудуйте шпаківню. Навчіться робити масаж. Вивчіть мову програмування. Зніміть порно. Станьте супергероєм і боріться зі злочинністю. Почніть відеоблог на YouTube.

Ключовий момент тут, що я не хочу, щоб ви зосереджувалися на чомусь глобальному, що ви хочете, щоб з вами сталося ( «Я зароблю купу грошей… »). Я хочу, щоб ви сконцентрувалися на тому, щоб дати собі навик, який зробить вас ще більш цікавим і цінним для інших людей.

"Нічого собі! З вивчення іспанської мови, я отримала здатність говорити до 400 мільйонів людей, якої я раніше не мала."
“Нічого собі! З вивчення іспанської мови, я отримала здатність говорити до 400 мільйонів людей, якої я раніше не мала.”

«У мене немає грошей, щоб заплатити за кулінарні курси». Тоді погуглити «Як готувати». Чорт забирай, ви зобов’язані вбити всі ці відмазки. Або вони вб’ють вас.

Вам нема чого втрачати, а світ потребує вас. І ось вам відео, як коргі скочується зі сходинок: