Як знайти удачу: 4 шляхи

Udacha1Часом нам здається, що є такі люди, яким щастить завжди і усюди. Ніби можливості самі знаходять таких людей, а не навпаки, наче вони народилися у «норкових пелюшках».

Тим не менш, це тільки на перший погляд. Якщо уважніше придивитись до їхнього способу життя і зазирнути за завісу їх діяльності, то стає цілком зрозуміло, що вони, ці «щасливчики долі»,  виконують купу певних дій, яких решта людей не роблять. І такими діями вони створюють підгрунтя (сприятливий клімат), у якому швидше «зароджуються» нові можливості, удача.

І виконання цих дій  ми можемо порівняти з наступним. Уявіть собі простору кімнату, яку наповнює свіже повітря, що потрапило крізь широко відчинені вікна. Ми щойно увійшли до цієї кімнати. У ній кімнаті нам комфортно і ми хочемо залишитись. Проте, більшість із нас, не задумується, як саме це повітря потрапило у кімнату. Ось це і є ключ: подібно тому як широке «відчинення вікон» наповнює кімнату свіжим повітрям, виконання цих дій, дозволяє наповнити життя можливостями, дозволяє триматись удачі, бути «щасливчиком долі».

Тож давайте підемо далі, заглянемо за завісу. А там можна побачити 4 практичні кроки-шляхи, які так звані «щасливчики» беруть за правило виконувати, щоб створити своє «підгрунтя» для удачі, для нових можливостей. Ось їх короткий зміст, яким ми можемо користуватись у власному житті:

1. Зрозуміти для себе: чого ми хочемо.

Кожного дня ми оминаємо купу можливостей, якими б ми могли користуватись «тут і зараз».

648Фокус полягає у тому, щоб розпізнати де і коли з’являється така можливість, і щоб її не упустити. Саме для цього, дуже важливо зрозуміти і розпізнати перегуки таких можливостей з нашими власними бажаннями, щоб у відповідний момент натиснути «кнопку Так» у нашій голові. Але цієї кнопки можна так і «не натиснути», адже ми поки самі не усвідомимо точно, чого саме ми хочемо, її навіть не видно.

Якщо наші цілі нечіткі або невизначені, наш розум не розпізнає гарної нагоди як можливість, і відповідно не скористається нею. Наше життя буде рухатись і далі, та тільки чи у тому напрямку, який нам потрібен?  І що дуже важливо, кожна ціль має бути визначена конкретними часовими рамками. Тому тут стає ясно, що вияснення чого ми хочемо є відправною точкою на шляху до удачі.  І саме такий простий механізм розуміння і розпізнання зі сторони здається – «шансом, який падає з неба».

2. Тримати себе поінформованим.

«Щасливчикам» притаманна схильність до читання, навчання і частих досліджень. Вони завжди йдуть в ногу з часом щодо поточних новин, місцевих подій, глобальних тенденцій і т. д. Вони знають, що відбувається навколо них, неподалік і за океаном, в них є гарне уявлення про світ у якому вони живуть.

Це рівносильно тому, щоб тримати наші «антени-приймачі» можливостей широко відкритими і ловити якнайбільше сигналів з навколишнього простору. І деякі з цих сигналів будуть нести потрібні можливості, якими ми зможемо скористатись у потрібний момент.

Знову ж, з боку це виглядає як удача. Але ми насправді говоримо про добре інформовану людину, яка вкладає багато часу у свій розвиток і поінформованість. Будьте такою людиною і ви досягнете потрібного вам ж результату.

3. Бути соціальною персоною.

На міжособистісному рівні, концепція з «триманням антен» широко відкритими, застосовується для підтримки зв’язків і взаємодії  з великою кількістю людей, особливо з тими, які можуть поділитись з нами цікавими ідеями та можливостями.

Наприклад, я можу сказати вам, що серед моїх друзів і знайомих, є багато таких, які ніколи активно не шукали роботу, просто тому, що пропозиції по роботі вони отримували від людей з свого кола спілкування, або за рекомендаціями таких.

Це ще один шлях для отримання того, чого ми прагнемо. Я більше ніж упевнена, що серед наших знайомих є  багато достойних людей, які знають про нас, бачать наш потенціал і рекомендують нас.

Незалежно від цілей, які ми маємо, широка і потужна соціальна мережа зв’язків може зіграти ключову роль у їх досягненні, і реалізувати їх набагато швидше і простіше. Так що це чудова ідея, щоб бути дружелюбним: виходьте, знайомтесь з новими людьми регулярно, і будуйте своє багате суспільне життя. Це віддасться вам в рази.

4. Бути готовим йти на ризик.

Існує чіткий зв’язок між «удачею» і готовністю ризикувати. Коли ми боїмося ризику, новизни, невизначеності, це створює психологічну сліпоту щодо більшості можливостей, які постають перед нами. Наш розум захищає нас від зустрічі з ними, що часто навіть гірше, ніж коли у нас немає чітких цілей.

Тож ми знову минаємо можливості, в той час як інші люди, які готові йти на ризик отримують їх. І коли ми бачимо, що вони роблять це і бачимо покращення у їхньому життя, тоді здається ніби у них був шанс, якого ми не мали. Але це не так. У нас був такий самий шанс, ми просто не бачили його через свій страх.

Боязнь йти на ризик є дуже поширеним явищем. Але це працює проти нас, тому важливо подолати його. І один з найкращий способів – це поступово йти все більший ризик, навіть якщо ми боїмося. Це створює віру у нашу здатність впоратися з ризиком і досягати своєї мети, яка робить нас більш підготовленими до ризику у майбутньому. Так що перестаньмо уникати ризиків і починаймо їх приймати! Тільки робити це потрібно поступово.

Коли ми на глибокому рівні зрозуміємо основні принципи залучення можливостей, удача здасться пустим поняттям. Ми почнемо бачити, що всі люди везучі, що шанси нікого не обирають, і в довгостроковій перспективі не віддають переваги одним людям, ігноруючи інших.

Тоді ми зможемо вільно взяти відповідальність за свою власну долю і повернути її у будь-якому потрібному нам напрямку. Ця влада – всередині нас, але ми повинні дивитись більш широко для того, щоб отримати доступ до цієї влади.

Переклад: Inna Tyshkivska | 

Читайте також: Чи знаєте ви що означає «успіх» для вас?

Переклад з англ. статті від 8/26/2013 Едуарда Ізеану (Eduard Ezeanu). Який тренує людей, що вважають себе соціально незграбними і допомагає їм бути більш балакучими і компетентними в соціальних ситуаціях з метою створення повноцінного соціального життя. Він також пише у своєму блозі, People Skills Decoded.
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET