22 таємниці як відкрити свою мрію і жити нею

Однією з найважливіших передумов щастя в житті є зайнятість тим, що ви любите. Але з’ясування того, яка вона зайнятість вашої мрії і що саме її ви покликані робити в житті не завжди є справою простою.

Погляньте на найщасливіших, найуспішніших людей на цій планеті: вони всі роблять те, що вони люблять, створюючи те, в що вони вірять, живуть життям повним мети і пристрасті. Зробіть це ж, і не важливо, скільки грошей ви робите при цьому.

Але що робити, якщо ви не знаєте чим хочете зайнятися? Якщо ви не знаєте, що є вашою мрією? Це загальна проблема, і багато людей блукають протягом більшої частини свого життя без відкриття своєї пристрасті, і йдуть з роботи на роботу, спустошені і нещасні.

Якщо серед них ви впізнаєте себе, не здавайтеся. Нижче наводиться список пропозицій, які допоможуть вам відкрити свою мрію і почати свій шлях до життя цією мрією. Це ті речі, які спрацювали для мене і багатьох інших, кого я навчав, з ким говорив, брав інтерв’ю і ким захоплювався.

Поки у вас немає потреби робити кожен крок нижче, вони всі є просто способами для вас провести час думаючи про вашу пристрасть в житті, ваші мрії, і як їх реалізувати. Якщо ви витрачаєте час на роздуми про ваші мрії, ви вже робите перший крок на шляху до їх реальності.

І першим кроком є прояснення кількох думок з цього приводу.

1. Які у вас хобі? Це означає не тільки колекціонування марок, це що ви робите з вашим вільним часом. Це може бути збирання коміксів, читання про історію, програмування Linux-утиліт, ведення власного блогу, писання віршів, готування їжі – що завгодно. Коли стане ясним те як ви любите проводити свій час і готові робити це без збереження заробітної плати, то дуже ймовірно, що це і є вашою пристрастю. Подумайте щодо кожного з ваших захоплень і проясніть для себе чи є вони тим, що ви любите робити і хотіли б робити по життю.

2. Які у вас таланти? Було вже сказано, що кожен з нас обдарований хоча б одним даром, і що справжня мета нашого життя – виявити цей подарунок і ділитися ним з усім світом. В цьому твердженні є значна частка правди і важливою частиною цього процесу є віднайдення Вашого подарунка. В чому ви вправні? Які ви маєте таланти? До чого ви демонстрували схильність на попередніх місцях роботи, в школі, у вашому особистому житті?

3. З ким ви хотіли б працювати? Заняття мрії включає в себе не тільки те, що ви хочете робити, але й з ким ви робите це. Ви повинні дійсно отримувати задоволення від роботи з цими людьми. На цьому етапі ви можете назвати конкретних людей, з якими ви любите працювати, або типи людей (високо творчі особистості, програмісти, підприємці, сині комірці і т.д.). Використовуйте тут ваші ідеї, щоб допомогти вам уявити собі заняття своєї мрії (докладніше про це нижче).

4. З чим ви хотіли б працювати? Інструменти роботи дуже важливі. Якщо ви любите працювати з комп’ютерами (навіть із специфічним типом комп’ютера), то це ключ до роботи вашої мрії. Якщо ви любите працювати з глиною, або папером, або людьми, або одягом, це ключ до розгадки. Якщо ви любите працювати з молотком, або роялем, ви на великому початку в розкриття вашої мрії.

5. Робота в якому середовищі приносить вам задоволення? Офіс, коледж, клас, будівельний майданчик, океан, ліс? Де знаходиться ваша робота є також важливим фактором у віднайдені роботи вашої мрії.

6. Коли ви були найщасливішими? Пройдіть і пригадайте це з попередніх часів вашого життя, з дитинства в юність, школу, різні роботи, різні райони, різні захоплення. Пригадайте щасливі часи свого життя, і що ви тоді робили, з ким і де ви це робили. Можливо, з різних причин ви призабули деякі з цих речей, але згадавши якими ви були щасливими в ті часи, ви зможе зрозуміти чому ви були тоді щасливі.

7. Спробуйте онлайн-інструменти. Мережа дає багато інструментів для саморозвитку на шляху до своєї мрії. Це і тести для самовизначення, і спеціалізовані ресурси по розвитку. Шукайте і ви їх обов’язково знайдете.

8. Перелічіть ваші топ-5 пристрастей. Тепер, коли ви продумали кулька думок щодо щастя, зробіть короткий список ваших топ-5 пристрастей. Якщо у вас немає 5, зробіть список тих, які у вас є. Потім порівняйте ваші топ-5 пристрастей, і розкидайте їх зверху до низу по важливості для вас. Це буде відправною точкою вашого руху щоб зробити свою мрію реальністю.

9. Як ви можете перетворити ваші пристрасті у ваше заняття по життю? Подумайте як 2-3 пристрасті зі списку можна перетворити на роботу вашого життя? В яких професіях ці пристрасті можуть бути потрібні? Як освоїти ті професії, які тепер на вашу думку найкраще вам підійдуть? Що для цього треба зробити?

10. Сформуйте ясне бачення. Ясність бачення є ключем до досягнення мрії після того як ви її відкрили. Знайдіть час, щоб подумати про те, що є ваша мрія, яким буде заняття, що втілюватиме вашу мрію, де ви знаходитесь, чим ви оточені, як ви працюєте, які інструменти використовуєте, які переваги від цього вам та вашим близьким? Запишіть все це і постарайтеся зробити це як можна більш чітко. Ви повинні уявити собі мрію у голові. Чим більш реальною вона здається у вашій свідомості, тим більше вірогідність того, що вона стане реальністю.

11. Створіть карту маршруту до мрії. Після того як ви чітко побачили своє місця призначення, то все, що залишилося – це створити карту маршруту до цього місця. Спробуйте зворотнє планування: який останній крок ви повинні зробити, перш ніж досягти своєї мети? Яким буде крок перед цим, а перед ним? Продовжуйте йти назад, поки не дійдете до першого кроку. І тоді зосередьте всі свої зусилля на першому кроці.

12. Мозковий штурм. Іноді може бути більш ніж один шлях до місця призначення. Мозковий штурм дає купу ідей та дій, які можна зробити наближення до місця призначення. І потім треба просто врахувати їх у вашій карті маршруту. Навіть якщо ви не маєте повної деталізованої дорожньої карти, при чітко визначеному місці призначення вам достатньо зробити всього лиш перший крок для початку всього.

13. Досліджуйте. Дізнайтеся якомога більше про вашу мрію. Погортайте запилені книги в бібліотеці, займіться веб-серфінгом, поговоріть з іншими, які краще обізнані. Станьте експертом з цієї теми.

14. Як інші це роблять? Знайдіть тих, хто живе своєю мрією. Читайте про них, напишіть їм, зустріньтеся з ними. Дізнайтеся, що вони зробили, щоб потрапити в своє місце призначення, що їм було для цього потрібно, як вони це зробили. Потім використовуйте цю інформацію в своїй карті маршруту.

15. Практика, і ще раз практика. В той час як робите кроки до здійснення своєї мрії, практикуйтеся в своїй пристрасті якомога більше. Практика, звичайно, робить досконалим … ви ж хочете відчувати себе настільки добре, наскільки це можливо людині. Це не легкий крок, але воно того варто.

16. Піймайте своє натхнення. Знайдіть тих, хто намагається досягти тієї ж мрії, побачте, які перешкоди вони маю перед собою і як вони їх долають. Дістаньте фото з журналів, які будуть надихати вас. Читайте мотиваційні цитати. Якщо ви натхненні, у вас буде достатньо енергії, щоб дістатися туди.

17. Піймайте свою мотивацію. Мотивація потрібна щоб тримати вас на вашому шляху. Мотивація та увага є ключем до досягнення будь-якої мети. Які ваші мотиви? Виконання громадських зобов’язань, завоювання нагород, натхнення самого себе, відстеження прогресу і вступ до групи підтримки або зустріч партнера є великими шляхами щоб мотивувати себе.

18. Спрощення: одна мета. Після того як ви визначили свою мрію, зосередьтесь на ній повністю. Це означає, що тут і зараз потрібно відставити всі інші цілі на задній план і залишити тільки одну мету в житті. Пізніше, ви можете зосередитися на іншій цілі, але якщо у вас одразу є кілька цілей, ви станете відволікатися і втрачати свої цілі. Зосередження – ось ключ. Спростіть своє життя так, щоб ви тримали вашу увагу на тій єдиній цілі, яка виведе вас до мрії.

19. Використовуйте свою історію. Відмінним способом утримувати свою увагу є використання власної історії. Все просто: запишіть все що для вас надважливо, свою теперішню мету життю в кількох словах. Після того як ви створили свою історію, роздрукуйте і повторюйте її собі кілька разів на день. Таким чином ви постійно згадуватиме що важлива саме для вас просто перечитуючи свою історію.

20. Виділяйте час щодня для руху по дорозі до мрії. Ви нікуди не будете рухатися, якщо ви не присвятите свій час для досягнення своєї мрії. Виділіть годину (або принаймні 30 хвилин) щодня для роботи на свою мрію. Якщо ви можете зробити більше, здорово, але й один крок згідно вашої дорожньої карти до мрії в той час – це все, що потрібно. Виділіть для мрії час або вранці, або ввечері, або тоді, коли зможете щодня в цей час працювати на свою мрію. Зробіть з цього звичку і ви досягнете успіху.

21. Уявіть, що ви не можете зазнати невдачі. Уявіть, що ви не можете потерпіти невдачу, що ви можете посковзнутися і впасти, але, що ви обов’язково встанете і візьмете для себе урок з цього падіння. Заберіть всю боязнь ризику і втрат і вірте у свій успіх. А тепер дійте так, ніби ви не можете зазнати невдачі. І діючи таким чином, ви зробите це реальністю.

22. Живіть так, як хочете щоб вас запам’ятали. Яким ви хочете щоб вас пам’ятали, коли ви вже будете мертві? Це загальний метод для вирішення того як жити своє життя. Якщо хочете запам’ятатися реалізацією своєї мрії, то не починайте її, коли вже надто пізно. Починайте вже зараз. Живіть своїм життям, щоб ваші мрії дійсно збувалися.

При підготовці використано статтю Лео Бабантуа від 06/07/2007. Лео дає поради щодо простого і живого та продуктивного життя на своєму знаменитому блозі zenhabits.net.