15 подкастів польською мовою, які варто послухати

Подкасти – дуже зручний засіб для вивчення польської мови. Завдяки їм ви маєте можливість слухати живу, розмовну мову та таким чином розвивати свої мовні навики. Більш того, якщо тема подкасту вам цікава особисто, ви ще й навчитеся чогось нового для себе. Візьмемо хоча б «Маленька велика фірма» – надзвичайно цікаво слухати розповіді польських підприємців про особливості власного бізнесу в Польщі, а також їх досвід підприємництва в розвинутих країнах Європейського Союзу. Це те, що з огляду на посилення зв’язків між Україною та ЄС, стає дедалі актуальнішим для українця, який хоче бути успішним.

Тому нижче ми пропонуємо вам переклад статті польською «Polskie podcasty, które warto znać» від авторського блогу Аґнєшки Зишк (Agnieszka Zyśk), Rytmklawiatury.pl, який сподіваємося допоможе вам вивчити польську мову та краще пізнати Польщу і ЄС:

Багатозадачність дуже ціниться, але дає найкращий ефект, коли ми поєднуємо фізичну активність з розумовою діяльністю. Чому б не використати час під час прибирання, поїздки або занять в спортзалі для розвитку своїх можливостей? Ідеально для цього підходять подкасти. В Польщі вони досі не є популярною формою обміну знаннями, тим не менше їх є досить багато, нижче я познайомлю вас з кращими польськими подкастами.


Mała wielka firma (Маленька Велика фірма)

1Один з найпопулярніших польських подкастів, який ведуть Марк Янковський і Павел Ткачик. Спрямований в першу чергу на людей, які мають свій бізнес, або які хотіли б нарешті почати працювати на себе. Завдяки цим двом ведучим, нам відкриється таємна інформація про маркетинг, менеджмент та працевлаштування.


 Więcej niż oszczędzanie pieniędzy (Більше ніж економія грошей (WNOP)

2Це додаток до діяльністі Міхала Шафранського, автора блогу «Як заощадити гроші?», а віднедавна – ще й книги «Фінансовий ніндзя». Для Міхала в накопиченні і примноженні фінансів немає невідомого. На щастя, автор захотів поділитися цими знаннями з усіма нами. Про це – в його блозі, книзі, а також в подкасті.


Ниткою Аріадни (Po nitce Ariadny)

3Аріадна Вічлінг є першою польською подкастеркою, з якої почалася моя пригода з подкастами. Аріадна займається онлайн бізнесом і навчає жінок, як змінити своє життя, набратися сміливості і жити самостійно. Виявляється, що це не так складно, як здається.


Zombie vs Zwierz (Зомбі проти тварин)

4Павел Опидло – блогер, який знаходить себе в будь-якій формі. Блог, YouTube і подкасти – не є для нього проблемою. Разом з Катажиною Чайка проводить цікаві дискусії про поточні події, технології і погляди на життя.


Menedżer Plus (Менеджер Плюс)

5Маріуш Храпко, автор блогу MariuszChrapko.com в своїх подкастах говорить про те, як управляти своїм бізнесом. Всі інструкції, якими він ділиться з іншими, є випробувані на практиці. Що ви можете дізнатися від Маріуша? Як бути мудрим лідером, як управляти собою і працювати в команді, як стимулювати творчі здібності та мотивацію (як себе, так і інших).


Więcej niż zdrowe odżywianie (Більше, ніж у здорове харчування)

6Ще один подкаст авторства блогера. Міхал Яворський однак рухається зовсім іншою темою –розповідає про здорове харчування, дієти, і про те, як бути здоровим, завдяки тому, що кладете до рота. Якщо ви дбаєте про поліпшення якості життя – послухайте Міхала.

Kurs na pasję (Курс на пристрасті)

7Подкаст двох жінок: Анна Беднарчук і Моніки Мишки-Вєчежак стосується того, що повинно бути частиною нашого повсякденного життя. Дівчата розповідають про пристрасть. Можливо, їх подкасти допоможуть вам знайти мету життя і почати заробляти на тому гроші.


Mój mały wielki biznes (Мій маленький великий бізнес)

8Мій маленький великий бізнес – подкаст Крістіана Зиха. Кристіан показує бізнес зі сторони людини. Велика частина його аудіо – на тему бізнесу в Інтернеті. Варто зацікавитися цим подкастом, щоб вести свій бізнес відповідно до закону, організувати свій час і працювати ефективно.


Echa rynku (Ехо ринку)

9Подкаст передусім для тих, хто піклується про свою фінансову освіту. Тим не менш, не дивлячись на назуву, подкаст дотичний не тільки ринку, але фінансів в цілому. Через цікаві інтерв’ю ви можете дізнатися багато цікавого про гроші.


Rozwój osobisty po polsku (Особистий розвиток по польськи)

10Подкаст Якуба Заразіка, який, на жаль, припинив свою діяльність і вже опублікував останній, прощальний епізод подкасту. У нашому розпорядженні, однак, лишилися десятки епізодів подкасту про розвиток особистості. Тому варто скористатися його знаннями і послухати
матеріали, якими він поділився з нами.

Саморозвиток польською переріс в Проект Поразка (Projekt Porażka).


Dekompresor. Biznes i technologiepolskie podcasty
(Декомпресор. Бізнес і технології)

11Подкаст про технології та їх використання в бізнесі.


Niegowski rozmawia (Розмовляє Нєґовський)

12Цікаві розмови Себастьяна Нєґовського із запрошеними гостями. Мені подобається слухати ці розмови і вони іноді викликають мої найсильніші емоції (як от розмова з Павелом Вижиковським). Шкода, що тема кожного епізоду не згадується в назві, втім до сих пір я люблю їх і слухаю.


Lepiej teraz (Краще зараз)

13Радек Будніцьки взяв собі за мету гармонійне життя, сповнене пристрасті. Він вирішив просувати цю ідею життя серед своїх слухачів. Якщо ви зацікавлені в особистому розвитку – це необхідна позиція у вашому списку подкастів.


Ruszamy nieruchomości (Рухаємо нерухомість)

14Подкасти цілком про ринок нерухомості, які показують, що ці інвестиції, незважаючи на дороговизну, можуть бути прибутковим. Як купити дешеву квартиру? Як підрахувати економічну ефективність Іпотечного кредитування? Відповіді на ці питання ви почуєте в подкасті.

Zawsze i Wszędzie Możesz Wszystko (Завжди і всюди можеш все)

15Завжди і всюди можеш все – це девіз Міхала Вавжиняка. Міхал разом зі своїми гостями показує різні точки зору, але мета одна і та ж – довести, що його життєвий девіз насправді працює в повсякденному житті. Мою увагу привернули цікаві гості (в тому числі провісник Мацєй) і залишилася на довше.

І це кінець мого списку. Якщо ж ви шукаєте інструмент, щоб упорядкувати подкасти на вашому смартфоні з Android, від щирого серця рекомендую: CastBox, який сама використовую.

Більше цікавих подкастів ви може знайти на сайті, де розміщений оригінал цієї статті (див. коментарі).

Читайте також:

 • Hi. I don’t speak Ukrainian, but I want say: thank you 🙂

  • Hi! Thank you too for great post in Polish! We spotted it because of share by Paweł Tkaczyk. His podcast is great one! Good luck with your blog!

 • Anatolii Barannik

  Привіт! Мені за польських ще дуже подобається підкаст з realpolish крапка pl.
  Дякую за цікаву підбірку.

  • Та будь ласка) Приємно чути, що твоя праця приносить комусь користь ^_^ p.s. зверніть увагу, що нема такого слова як “підкаст”, правильне написання – “подкаст” (від англ. podcast) )) Щасти!

  • Привіт! Та нема за що) Приємно, коли твоя робота стає в нагоді іншим) Так, цей подкаст є дуже суперовим, про нього теж є стаття на “Живо;)” – http://www.zhyvo.in.ua/oglyad-navchalnogo-resursu-polskoyi-movi-real-polish.html p.s. зверніть увагу, що правильне написання – “подкаст” від англ. podcast Щасти!