12 трюків, які з вами грає ваш розум

Свідомість – гарний слуга, але поганий господар.

Ви ніколи не ловили себе на власних думках, які віддаляють вас від щастя і спокою?

Наші думки складні і часто стають нашими власними найлютішими ворогами, коли справа доходить до того щоб просто бути щасливим. Дійсно. Наш власний розум, який ми знаємо і любимо часто дурить нас, видаючи щось правильним, коли насправді це неправильно, кажучи нам що ми закохані, коли насправді це не так. Виявлення і вихід з цих пасток вашого розуму приведе вас до досягнення тривалого щастя, створення міцних відносин і  успіху у вашій кар’єрі.

Перевірте цей список нижче, щоб побачити, чи обдурював вас власний розум! Я готовий побитися об заклад, що так.

1. Я був би щасливішим, якби в мене просто було менше справ

 

Наш розум часто намагається обдурити нас, що ми були б щасливішими, якби у нас не було так багато роботи. Ми уявляємо собі своє життя в дозвіллі і обманюємо себе, думаючи, що такий спосіб життя зробить нас щасливими. Однак, правда в тому, що неробство часто призводить до нудьги і депресії. Люди – працьовиті і творчі істоти. Нам потрібні проблеми і досягнення результатів, щоб бути щасливим. Вставайте і вкладайте себе в щось значне і ви побачите, що ваш рівень щастя буде зростати!

2. Це не я, це ви

Дуже часто наші власні думки спонукають повірити, що ми нещасливі через наші подружжя, батьків або інших осіб в нашому житті. Ми розкидаємо звинувачення навколо, наче їжу в їдальні молодшої школи. Звичайно, для танго потрібні двоє. Ми повинні прийняти на себе відповідальність за ті обставини в яких живемо зараз і виконати свою частину роботи, щоб змінити їх на краще. Взяття особистої відповідальності за свої дії, є початком справжнього щастя.

3. Мені просто потрібно відкрити секрет успіху, щоб бути щасливим

Я переконаний, що немає жодних «секретів» щастя або успіху. Багато авторів, видавців і деякі наші власні переконання хотіли б впевнити нас у тому, що «швидкі переходи» існують, але це не працює. Жити успішним життям досить просто. Ви можете створити бачення майбутнього, сформулювати стратегію, а потім наполегливо працювати, щоб досягти її. Немає жодних «швидких переходів» або секретів цієї формули. Приймаючи це, ніж щось інше, ви пройдете набагато далі по шляху до щастя.

4. Якби я просто був …

Наш розум вводить нас в оману, що ми будемо щасливі, коли отримаємо правильну роботу або правильний будинок або правильний автомобіль або будь-що інше. Не існує нічого поганого в бажанні кращих речей або обставин, але це автоматично не робить нас щасливими. Вони можуть тимчасово створити певне піднесення в житті, але це швидко проходить. Адже зі зміною обставин змінюються і зусилля на їх підтримку: маєте більший, кращий будинок – платіть за нього більше, для цього працюйте ще більше. Це замкнуте коло. Ті ж, хто хоче міцного щастя, повинен визнати, що це бездонна яма, яку ми ніколи не зможемо заповнити.

5. Мені подобаються речі такими, які вони є, і я не хочу їх змінювати

Віра в це призведе вас до падіння. Життя – це подорож через постійні зміни. Деякі з них ми контролюємо, а деякі – ні. Протидія зміні або спроби контролювати зміни в житті приречені на провал. Це позбавить вас вашого щастя. Зміни неминучі. Ви повинні прийняти це і навчитися пливти за течією. Бути здатним до адаптації дуже важливо для вашого щастя.

6. Якщо це ще не відбулося зі мною, це ніколи не відбудеться

Наш розум часто розчаровується і ці розчарування відбуваються коли успіх вже не за горами. Полковник Сандерс не починав франчайзинг ресторанів KFC , поки йому не стало 50, а до цього він ще сорок років продавав смажені курки на своїй станції технічного обслуговування. Наполегливість дуже важлива в досягненні щастя. Ніколи не дозволяйте вашому розуму обдурити вас в здогадках. Ви не знаєте, що принесе вам завтра. Один з днів може дати все, що потрібно для реалізації вашої мрії!

7. Я просто уникаю речей, які я не люблю робити

Як правило, наш розум намагається ухилитися від виконання складних завдань. На жаль, це часто саме те, що приносить найбільший позитивний результат для нас. Що ви відмовилися зробити? Чому? Зволікання та ухилення в завершенні важливих завдань і вирішенні питань, які ставить перед вами життя тільки затримує ваш рух до щастя. Вперед, візьміть штурмом ці цитаделі, які часто ви самі собі набудували і ви відкриєте глибоке почуття задоволення, яке буде живити ваше щастя.

8. У світі небезпечно і щось погане може статися зі мною

Наші думки говорять нам, що є багато речей поза нашим контролем. Наприклад, спостерігаючи злочинність і терор на телебаченні, ми може дійти думки, що погані хлопці ховаються за кожним кутком в очікуванні якби зробити нам якесь зло. Тим не менш, рівень злочинності насправді впав в останні роки. Згідно зі статистикою ФБР, насильницькі злочини зараз нижче (щодо України, то тут не все так добре, але будемо надіятися на краще), ніж це було 20 років тому! Страх є потужною емоцією, яку наш розум/свідомість використовує, щоб відтягнути на себе більше енергії. Ми повинні шукати і довіряти фактам, щоб вирватися на свободу і бути щасливим!

9. Я вирішу, коли знатиму напевне, що робити

Пережовування кожного рішення заведе вас в глухий кут. Зважування ризиків, аналіз можливостей та прийняття плану важливе, але нічого не відбувається, поки не буде прийнято рішення і запущена його реалізація. Ми дуже рідко володіємо повною інформацією при прийняті рішень. Досить паритися! Відмова не кінець світу. Наполеон Хілл пише: «Кожен негаразд, кожна невдача, кожне страждання несе в собі насіння малої або більшої вигоди». Не дозволяйте своєму розуму завести вас у пастку переобдумування своїх же думок!

10. Я знаю, що не повинен, але

Наші думки намагаються обдурити нас, заперечуючи за допомогою непереконливих відмовок наслідки наших шкідливих звичок і раціоналізації нашої поведінки. Це виливається особливо часто у проблеми зі здоров’ям. Наприклад, ви чули, як хтось говорить: «Я знаю, я не повинен курити, але це допомагає мені тримати вагу». Або, як щодо: «Я знаю, що я не повинен їсти, але життя нічого не варте, якщо я не можу насолоджуватися цим». Основні питання здоров’я, такі як рак, хвороби серця або діабет, безумовно будуть викликом вашому щастю. Не дозволяйте вашому розуму зіграти з вами цей трюк!

11. Мрії збуваються тільки для тих, кому щастить

Томас Джефферсон сказав: «Я дуже вірю в удачу, і я помітив, що чим більше я працюю, тим більше мені щастить». Наші думки іноді обдурюють нас, кажучи нам, що ми є жертвами долі. Вони ведуть нас до переконання що «нічого доброго ніколи не станеться зі мною». Те що наш мозок видає за удачу інших, як правило, є результатом їх багаторічної практики, важкої роботи і підготовки. Переслідуйте ваші мрії з усім серцем, щиро і ви будете здивовані з «удачі», яка буде на вашому шляху.

12. Я ніколи не зможу

Наш мозок часто розігрує нас переконаннями що ми щось не можемо. Наприклад, ви колись чули таке: «Я ніколи не зможу продовжити навчання. У мене немає на це грошей». або «Я не можу навчитися робити це. Я занадто старий». Не ведіться на цей прийом! Ваш розум дуже переконливий в подібних переконаннях. Він водитиме вас навколо них, як собаку на повідку, якщо ви йому це дозволите. Ви сповнені потенціалу і хоча ваші поточні обставини можуть бути ускладненими, це нічого, ще трохи наполегливості і винахідливості і ви їх подолаєте. Генрі Форд сказав: «Якщо ви думаєте, що можете щось зробити – ви праві, якщо ви думаєте, що не можете це зробити ви також праві».

Не дозволяйте цим трюкам вкрасти ваше щастя!

Подивіться, як наші думки нас розігрують? Якщо ви згадуєте в своєму житті один або декілька пунктів з цього списку, не впадайте у відчай! Істина зробить вас вільними! Тепер у вас є сили, щоб подолати ці пастки, тому що ви можете дивитися прямо крізь них, бачити що стоїть за ними. Насолоджуйтесь вашим новим знайденим щастя!

Містить переклад статті Джефа Ніклса “12 Tricks Your Brain is Playing on You”, який робить все, щоб жити повним життям свій кожен день. Він постійно пише про свої пошуки на MySuperChargedLife.com.