10 причин чому вам не підвищують зарплату

Ви вже певний час добре (чи не дуже) пропрацювали на одному місці і одного гарного дня зрозуміли що вам вкрай необхідне підвищення зарплати. Можливо у вас поповнення в сім’ї, або ви стаєте рішуче налаштовані на покупку квартири/машини чи чогось менш тривіального (тромбона для занять), словом вам потрібно підвищення зарплати. І тут на жаль вас часто чекає відмова.

Ось десять причин чому це може трапитися.

1. Ви – новачок і не знаєте своєї ціни.

Знайшовши по оголошенню роботу, яка вам до душі, ви не надали значення фразі: «Зарплата – за результатами співбесіди». А даремно. На співбесіді вам обов’язково доведуть, що більшої зарплати ніж вам пропонують ви просто недостойні. І будьте впевнені – роботодавець буде вам доводити вам і підтримувати цю думку аж до вашого звільнення. Якого ви будете боятися як вогню, бо кращої роботи, як вам здається, ви не знайдете.

2. Ви прийшли на роботу, будучи школярем чи студентом, коли просто шукали для себе підробіток.

За іронією долі, ви після отримання  диплому залишилися на роботі. Тепер, коли ви закінчили навчання, ви вважаєте себе доросли і досвідченим, але у роботодавця інша думка. Для нього ви – все той же «хлопчик на побігеньках», якому збільшувати зарплату зовсім не обов’язково, адже ви і за таку зарплату відмінно виконуєте свої обов’язки. Навіщо ж платити більше?

3. Ви навіть не заїкаєтесь на цю тему.

Іноді начальник, заклопотаний своїми справами, навіть і не пам’ятає, яка зарплата у його підлеглих. Так, він може абсолютно про це забути, якщо роздачею матеріальної винагороди займається не він. Іноді для шефа стає відкриттям, що секретарка отримує стільки-то, коли сам він був впевнений, що в два рази більше. Тому не завадило б періодично натякати начальству, що вам є за що платити трохи більше грошей. Це можна робити, зокрема, після виконання якогось важливого проекту з вашою безпосередньою участю.

4. Ще один нюанс, про який не говорять: якщо ви не натякаєте начальнику, що зарплата у вас, м’яко кажучи, не дуже велика, він автоматично вважає, що такий стан речей вас влаштовує. У зв’язку з цим див. пункт 2, останні два речення.

5. У вас є неповнолітні діти, батьки-пенсіонери, у яких проблеми зі здоров’ям, ви вчитеся або ж берете участь у громадській діяльності. Це цілком пристойний привід для того, щоб начальство періодично відпускало вас з роботи, щоб ви спокійно вирішували свої особисті справи. Однак це може послужити серйозним аргументом не на вашу користь, коли ви починаєте розмову про заробітну плату. Вам просто можуть сказати: «І як у вас вистачає нахабства звертатися до мене, коли ви половину робочого часу десь бігаєте!» Адже людина, яка не побувала у вашій шкурі, ніколи в житті не зрозуміє вас до кінця.

6. На підприємстві або в організації за неписаними правилами “не прийнято” тримати навіть самого кращого співробітника довше року.

Роботодавцю, наприклад, дешевше знайте «молодого і зеленого» щоб потім швидко навчити його, ніж переплачувати співробітнику, який чудово справляється зі своєю роботою. Особливо це стосується організацій, не зацікавлених у прибутку, які працюють за принципом «нам би день до вечора дотягти».

7. На зарплату співробітникам виділяється набагато більше коштів, але кошти не повністю «доходять» за адресою,

тому що «по дорозі» потрапляють в кишеню бухгалтеру або вилучаються банком. Якщо дії співробітника, що відповідає за зарплату, або банка, не перевіряються, ви ніколи не знайдете загубленої десь частини своєї зарплати.

8. Ви оголосили, що збираєтеся звільнятися.

Дивно, але факт: компанія не збільшує зарплату співробітникові, який «все одно нікуди не подінеться», і в той же час не піднімає її і тому, хто твердо вирішив піти, тому що це теж «не рентабельно». Тому інформація про те, що ви маєте намір покинути цю роботу, ніколи не винна бути явною. Нехай для роботодавця залишається загадкою – чи зможе він вас утримати и що для цього потрібно.

9. Ви на очах у співробітників і начальства проявляєте надмірну марнотратність.

Наприклад, якщо під час спільного обіду в кафе ви обираєте найдорожчу страва, або купуєте дружині таку ж шубу, як у дружини начальника. Адже йому відомо, що ці гроші ви, можливо, збирали кілька місяців. Якщо ви схильні «смітити» грошима, будь ласка, не афішуйте цього. Інакше Керівництво вирішіть, що більшої зарплати вам і не треба, вам і так вистачає.

10. Не впадайте і в іншу крайність: якщо ви демонстративно економні, бос не захоче вам переплачувати.

Оскільки ви вмієте жити по своїм коштам, то проживете і на ті, які у вас є.

На закінчення, прохання до роботодавців, які прочитали цю статтю: тепер ви знаєте деякі хитрощі ваших підлеглих. І все-таки збільшуйте їм зарплату, якщо звісно вони справді цінні працівники.

Це переклад статті з російської… Першоджерело знайти не вдалось) Очевидно, до цього хтось колись переклав цю статтю з англійської. 

 • Andy

  Спасибо за полезный сайт! Но если статья переводная, то хорошо бы указывать источник.

  • Fogot

   та-а-а-к, стаття перекладена), джерело вже й не памятаю (там точно не
   було заборони на переклад) Взагалі статтей багато перекладено з dumblittleman.com (сайт англійською)

   • Andy

    Это для того, чтобы можно было знать где переводные статьи, а где статьи, написанные именно вами. Внимание к статье будет больше, если это оригинальная статья. Для меня это важно.

 • Fogot

  та-а-а-к, стаття перекладена), джерело вже й не памятаю (там точно не було заборони на переклад) Взагалі статтей багато перекладено з dumblittleman.com (сайт англійською).